Hejtman Schiller: Přivítali jsme starosty měst a obcí

18.01.2023 9:02 | Tisková zpráva

Primátoři statutárních měst a desítky většinou nových starostek a starostů měst a obcí z našeho regionu přijali pozvání od kraje k setkání v konferenčním sále krajského úřadu. Sešli se, aby se seznámili s vedením kraje a fungováním úřadu.

Hejtman Schiller: Přivítali jsme starosty měst a obcí
Foto: Daniela Černá
Popisek: Hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller

„Potřebujeme se přiblížit ke všem obcím a toto byl úplně nejlepší způsob, jak se potkat, poznat se, a hlavně představit starostům, buď starým, nebo novým, co pro ně může Ústecký kraj udělat. Jaké máme programy, dotace, jaké jsou možnosti pomoci a spolupráce mezi krajem a obcemi,“ vysvětlil účel setkání hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller.

V sále byli přítomni všichni členové Rady Ústeckého kraje, kteří starostům postupně prezentovali své gesce působnosti. Představili se nejen politici, ale i zástupci krajského úřadu. Po skončení oficiální části v předsálí u stánků jednotlivých odborů starostové čerpali už přímé kontakty a debatovali s politiky a úředníky nad konkrétními potřebami obcí.

Setkání bylo jen úvodním krokem propojení kraje s obcemi. Dalším bude kolo osobních návštěv vedení kraje ke starostům v jednotlivých okresech našeho regionu.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

JUDr. Ondřej Veselý byl položen dotaz

Pane Judr.Veselý,

jak vám mohou dnes věřit občané jako levici ? Nu a tak jdou na ty demonstrace s těmito jak jste napsal "Dezoláti " z levice krom slov napsaných na PL, dnes není vidět jiná snaha. Nebo si myslíte, že současná vláda se bude řídit vašimi doporučeními ? Byla jsem vašim voličem a mnoho mých známých, vá...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Svobodní: Vláda zvýší dluh až o 265 miliard

21:45 Svobodní: Vláda zvýší dluh až o 265 miliard

Komentář na veřejném facebookovém profilu strany k půjčce z Evropské unie