Hejtman Šimek: Na čtvrtou průmyslovou revoluci je kraj připravený

12.06.2017 20:37 | Zprávy
autor: PV

Prostory auly rektorátu VUT v Brně v pondělí 12. června 2017 hostily seminář k iniciativě Průmysl 4.0, která se zabývá nástupem takzvané čtvrté průmyslové revoluce. Svůj příspěvek zde spolu s ministrem průmyslu a obchodu Jiřím Havlíčkem a brněnským primátorem Petrem Vokřálem přednesl také jihomoravský hejtman Bohumil Šimek.

Hejtman Šimek: Na čtvrtou průmyslovou revoluci je kraj připravený
Foto: archiv hejtmana
Popisek: Hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek (ANO)

Jak ve svém příspěvku konstatoval hejtman Šimek, Jihomoravský kraj je na Průmysl 4.0 připravený. „Jsme v oblasti podpory vědy, výzkumu a inovací vpředu a patříme na špičku i v rámci Evropy. Nepřímým výsledkem Regionální inovační strategie Jihomoravského kraje bylo například vytvoření vhodných podmínek pro příliv investic z Operačního programu Věda a Výzkum pro inovace v celkové hodnotě více než 17 miliard korun a vzniklo více než 2000 vysoce kvalifikovaných pracovních míst ve více než 140 technologických firmách,“ konstatoval hejtman Šimek.

Dlouhodobým cílem iniciativy Průmysl 4.0 je udržet a posílit konkurenceschopnost České republiky v době nástupu takzvané čtvrté průmyslové revoluce - tedy v současném trendu digitalizace, související automatizace výroby a změn na trhu práce, které s sebou přináší.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Grónsko

Dobrý den, pane Turku, zajímalo by mě, co si myslíte o tom, jak se chce Trump zmocnit Grónska? Podle všeho nevylučuje ani vojenskou akci.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kavij (KSČM): Zájmy zbrojařů, nebo zachování lidské civilizace?

4:31 Kavij (KSČM): Zájmy zbrojařů, nebo zachování lidské civilizace?

V Německu, usilujícím o válečného evropského lídra, Bundesswehr čelí další aféře.