Hejtman Šimek: Odpustit můžeme, ale zapomenout ne

04.11.2019 18:29

Kraj přispěje na akce k 30. výročí konce Železné opony.

Hejtman Šimek: Odpustit můžeme, ale zapomenout ne
Foto: archiv hejtmana
Popisek: hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek (BPP, zvolen za hnutí ANO)
reklama

Jihomoravský kraj podpořil dotací 222 000 korun vzpomínkovou akci sestávající z pietního aktu a odborné konference, která se uskuteční 22. listopadu 2019 v Mikulově. Dotaci podpořilo krajské zastupitelstvo na svém zasedání 4. listopadu 2019.

„Pietní akt bude věnován 53 občanům na jihu Moravy zabitým při pokusu o přechod státní hranice. Po jeho skončení bude na zámku v Mikulově následovat mezinárodní konference na téma „Železná opona v nás“. Během ní vystoupí významní hosté z České republiky i zahraničí a budou diskutovat o uplynulých třiceti letech od pádu Železné opony. Velmi rád jsem této konferenci udělil svoji záštitu. V tomto případě platí, že odpustit můžeme, ale zapomenout ne. Vždyť svoboda má svoji cenu, pro kterou tisíce lidí riskovaly život, aby ji získaly. Nikdy na to nezapomínejme,“ zdůraznil hejtman Bohumil Šimek.

“Občanské sdružení PAMĚŤ“ působí v oblasti dokumentace oblasti nesvobody, rozvíjení a podpory informovanosti veřejnosti, vzdělávání a osvěty, dokumentární a publicistické tvorby, a podporování zachování a rozvoje kulturního dědictví v českém, středoevropském a evropském regionu. Základní činností tohoto spolku je příprava a prezentace projektů mapujících příběhy druhé poloviny 20. století, které výrazně zasáhly do života naší společnosti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vyhnánek: Praha má plán pro rozvoj Pražské tržnice

17:21 Vyhnánek: Praha má plán pro rozvoj Pražské tržnice

Hlavní město má jasný plán pro rozvoj Pražské tržnice – zanedbaného památkově chráněného areálu v sr…