Hejtman Šimek: Prodloužili jsme termín na kotlíkové dotace

10.09.2018 17:56 | Zprávy
autor: PV

Až do 31. března 2019 je možné podávat elektronické žádosti o finanční podporu na tzv. kotlíkové dotace.

Hejtman Šimek: Prodloužili jsme termín na kotlíkové dotace
Foto: archiv hejtmana
Popisek: hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek (BPP, zvolen za hnutí ANO)

Rozhodla o tom Rada Jihomoravského kraje, která také na svém jednání 10. září 2018 schválila již osmou část žádostí o tyto dotace. Doposud bylo schváleno 874 žádostí za cca 90 milionů korun. Celková finanční alokace, kterou má Jihomoravský kraj na výměnu kotlů k dispozici, je 130,6 milionu korun.

„Vyčerpáno je zatím zhruba 70 procent celkové částky, je tedy možné uspokojit další žádosti. Proto jsme se rozhodli prodloužit termín přijímání žádosti o tyto dotace, aby bylo možné vyčerpat všechny vyhrazené finanční prostředky. Krajský úřad prostřednictvím starostů obcí požádal o zveřejnění této informace směrem k občanům a stále nabízíme již osvědčený administrativní servis, kdy při sběru žádostí je k dispozici místnost s výpočetní technikou a asistencí našich pracovníků,“ uvedl hejtman Bohumil Šimek.

„Současně existuje možnost kombinovat kotlíkové dotace s programem Nová zelená úsporám. Úspěšní příjemci kotlíkových dotací mohou letos požádat také o finance na zateplení domu z tohoto programu. Pokud splní podmínky programu a dotaci obdrží, získají k ní navíc bonus až 40 tisíc korun,“ řekl krajský radní Petr Hýbler.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Kamal Farhan byl položen dotaz

Podle vás větrné elektrárny zavání dalším solárním tunelem - možná

Jak je ale možné, že je to možné? Proč legislativa nefunguje tak, aby k tunelům nedocházelo? Stejně tak je to s korupcí. Ničemu nejde zabránit asi zcela, ale přeci něco dělat můžete. Nebo ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátor Hraba: Jak je to s tou regulací cen?

20:03 Senátor Hraba: Jak je to s tou regulací cen?

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k regulaci cen pohonných hmot