Hejtman Štěpán: Kraj nakoupil 80 tisíc litrů dezinfekce Anti-COVID

26.03.2020 16:47

Královéhradecký kraj na základě nabídky ministerstva průmyslu a obchodu objednal 80 tisíc litrů dezinfekce Anti-COVID. Dodá ji společnost Čepro. Dnes kraj začal dezinfekci distribuovat mezi obce s rozšířenou působností, školy, nemocnice i zařízení poskytující sociální služby.

Hejtman Štěpán: Kraj nakoupil 80 tisíc litrů dezinfekce Anti-COVID
Foto: kr-kralovehradecky.cz
Popisek: Jiří Štěpán

„Ve středu 25. března jsme obdrželi první dodávku 18 tisíc z celkem 80 tisíc objednaných litrů dezinfekce. Děkuji krajskému hasičskému záchrannému sboru, který nám pomáhá zásilky dočasně uskladnit a dále distribuovat mezi obce, nemocnice, školy a další subjekty,“ řekl hejtman Jiří Štěpán s tím, že další část dodávky dezinfekce kraj očekává v pátek 27. března.

Za jeden litr dezinfekce kraj zaplatí 47 korun včetně DPH. Objem 80 tisíc litrů společnost Čepro dodá v 16 tisících pětilitrových kanystrech.

Královéhradecký kraj již přerozdělil 58 tisíc respirátorů a 164 tisíc ústenek ze státní dodávky. Vedle toho kraj zajistil z vlastních zdrojů 140 tisíc kusů ústenek, které rozdělil mezi své nemocnice, obce s rozšířenou působností, ale i praktické a zubní lékaře.

V současnosti kraj připravuje další nákup ústenek. „Jednáme se společností Medilab z Českého Meziříčí o další dodávce 150 tisíc kusů ústenek. Nákup bychom mohli uskutečnit v příštím týdnu,“ dodal hejtman Jiří Štěpán. Podle něj kraj stále jedná o nákupu 200 tisíců respirátorů z Číny. Před časem se stejný objem pokoušel zajistit z USA. Kvůli zákazu vývozu se ale tento obchod neuskutečnil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Slavík (TOP 09): Jak jsou na tom Votice s vodou

21:52 Slavík (TOP 09): Jak jsou na tom Votice s vodou

Voda je a zůstane klíčovou strategickou surovinou. Máme jí stále dost, je kvalitní, čistá, zdravotně…