Hejtman Štěpán: Lidé by měli cestovat jen v nezbytných případech

20.03.2020 17:21 | Zprávy

Ministr vnitra Jan Hamáček v pátek uvedl, že by se lidé cestující z místa svého trvalého bydliště měli vyvarovat kontaktu s dalšími lidmi.

Hejtman Štěpán: Lidé by měli cestovat jen v nezbytných případech
Foto: kr-kralovehradecky.cz
Popisek: Jiří Štěpán

Někteří z nich totiž nedodržují karanténní opatření a na venkově vyrážejí mezi tamní obyvatele. Hejtman Jiří Štěpán vyzývá občany ke zvážení nezbytných cest na chaty a do přírody.

„Vyzývám všechny občany, aby o víkendu zvážili cesty na chalupy či za rekreací do přírody a raději zůstali doma. Cesty, které se netýkají návštěvy rodiny, nákupů potravin a nutných návštěv lékaře, jsou v rozporu se státním zákazem volného pohybu osob. Pokud budou tyto cesty nezbytné, prosím, vyvarujte se kontaktu s dalšími lidmi, a především, dodržujte zakrytí dýchacích cest,“ uvedl hejtman Jiří Štěpán.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: PV

Zdravé školní jídelny a kvalitní výživa od útlého věku

Jsem jedině pro, ale uvědomujete si, že právě zdravou stranu si čím dál víc lidí nemůže dovolit? Vždyť už teď řada rodičů nemá ani peníze na školní obědy, a jestli by byli kvalitnější, což jsem pro, asi by byli i dražší, a tím pádem na ně nebude mít ještě víc lidí. Nebo máte snad řešení? Jaké?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Premiér Fiala: Je otázka, nakolik to hnutí ANO myslí s obranou ČR vážně

23:00 Premiér Fiala: Je otázka, nakolik to hnutí ANO myslí s obranou ČR vážně

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k útoku ruských dronů