Hejtman Štěpán: Nový domov pro seniory v Opočně začne sloužit na jaře 2022

31.08.2020 16:49

Královéhradeckého kraje a jednatel firmy Valc, s.r.o. dnes uzavřeli smlouvu na vybudování domova pro seniory v bývalém areálu nemocnice Opočno. Za zhruba 90 milionů korun zde vzniknou nové prostory pro pobytové služby seniorů s kapacitou 47 sociálních lůžek. Předpoklad zahájení stavebních prací je v září tohoto roku s plánovaným termínem ukončení v březnu 2022.

Hejtman Štěpán: Nový domov pro seniory v Opočně začne sloužit na jaře 2022
Foto: kr-kralovehradecky.cz
Popisek: Jiří Štěpán

„Plánovanou přestavbou dáme smysl dlouho nevyužívaným prostorům v budově bývalé chirurgie a porodnice. Pro seniory z Opočna, Dobrušky a blízkého okolí, kteří budou služeb nového domova využívat, tak pomůžeme zajistit důstojné a bezpečné prostředí, kde se budou dobře cítit,“ říká hejtman Jiří Štěpán.

Vybudování domova pro seniory v Opočně odpovídá Strategii Královéhradeckého kraje v oblasti sociálních služeb na období 2018 až 2026. „Počítáme s tím, že část lůžek v opočenském domově bude určena jednak pro seniory trvalých pobytů, tak i pro nejtěžší stadia Alzheimerovy nemoci,“ doplňuje náměstek hejtmana Vladimír Derner odpovědný za oblast sociálních věcí s tím, že na provoz sociálních služeb bude kraj přispívat.

Anketa

Jsme zadlužení a příspěvek 5 tisíc Kč pro důchodce si nemůžeme dovolit, řekla předsedkyně TOP 09 Pekarová. Má pravdu?

13%
87%
hlasovalo: 17389 lidí

„Zhruba za 92 milionů korun bez DPH vybudujeme v prvním až třetím patře nové pokoje s vlastním sociálním zařízením, kuchyňkou a jídelnou včetně vybavení. V přízemí budou kanceláře, místnosti pro rehabilitace, přípravnu jídel a prostory pro zaměstnance. Upravíme i okolí objektu, aby senioři mohli využívat okolí na procházky a pobyt venku. Pro návštěvy a zaměstnance také zhotovíme parkoviště zhruba pro 23 osobních automobilů,“ nastiňuje průběh rekonstrukce radní Václav Řehoř odpovědný za krajské investice. Zahájení přestavby začne už v září a předání objektu do užívání je plánováno na jaro 2022.

„Stavební práce začneme demontáží střechy, naším cílem je nejdříve vybudovat nové podlaží. Další práce už budou pokračovat v jednotlivých patrech,“ říká jednatel firmy Pavel Valc.

Nemocniční areál v Opočně se nachází v centru města. Je dobře dostupný jak pro personál, tak pro další navazující služby. Samotný objekt, který se přestavuje, dříve sloužil jako oddělení chirurgie a porodnice.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministryně Dostálová: IROP bude podporovat pět základních oblastí

5:34 Ministryně Dostálová: IROP bude podporovat pět základních oblastí

Integrovaný regionální operační program (IROP) je největším programem, přes který se v Česku rozdělu…