Hejtman Vondrák: Dobrá zpráva - kriminalita v kraji klesá

03.08.2017 20:16

Kriminalita v Moravskoslezském je za první pololetí letošního roku nejnižší za posledních deset let. Letos policisté v našem regionu prověřovali 12 536 trestných činů, zatímco v roce 2008 šlo o 26 528 trestných činů.

Hejtman Vondrák: Dobrá zpráva - kriminalita v kraji klesá
Foto: Petr Kupka
Popisek: Hejtman Ivo Vondrák.

„Máme to štěstí, že žijeme ve stabilní oblasti světa, i když globalizace a rychlý vývoj, ať už jde o digitalizace nebo takzvaný internet věcí přinášejí nová bezpečnostní rizika. Dnešní doba určitě není jednoduchá, lidé jsou nepřetržitě bombardováni negativními a poplašnými zprávami, nicméně pokud jde o bezpečnost v našem kraji, je vývoj velmi pozitivní,“ říká Ivo Vondrák, hejtman Moravskoslezského kraje a předseda bezpečnostní rady kraje.

„Práce bezpečnostních složek je v našem regionu na vysoce profesionální úrovni. Chceme být i nadále bezpečným krajem s propracovanou bezpečnostní infrastrukturou, propojující výzkum a vývoj technologií s jejich využitím pro Integrovaný záchranný systém a výcvikem proti současným i novým bezpečnostním hrozbám,“ dodává hejtman Ivo Vondrák.

V tomto roce podpořil Moravskoslezský kraj činnost Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje finančním dar osmi milionů korun. Peníze jsou určeny například na nákup speciální a ochranné výstroje pro zásahovou jednotku, speciální pořádkovou jednotku, na zajištění technického vybavení pracoviště kriminalistického zkoumání nebo na pořízení technologií pro provoz komunikačních a informačních systémů. Kraj letos podpořil také 100 tisíci korunami konání akce Den policie.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Párování.

Probíhá párování koalice a opozice? Pokud ano, nejsou potom "obstrukce" jen divadlem pro voliče a opozice to koalici hodně usnadňuje?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Klán (KSČM): Prezident, který nebyl nikým zvolen

6:03 Klán (KSČM): Prezident, který nebyl nikým zvolen

Ukrajinskému prezidentovi V. Zelenskému, který byl tamním prezidentem zvolen v roce 2019, vypršel ma…