Hejtman Vondrák: Mladí sportovci zažijí vše, co k nejprestižnější události patří

20.01.2023 13:57 | Tisková zpráva

Na Olympiádu dětí a mládeže se letos z Moravskoslezského kraje vydá 88 mladých nadějných sportovců. Kraj budou reprezentovat v deseti sportovních disciplínách.

Hejtman Vondrák: Mladí sportovci zažijí vše, co k nejprestižnější události patří
Foto: Jan Štěpán
Popisek: Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák

Moravskoslezská výprava chce z Královéhradeckého kraje, kde se letošní hry konají, přivézt co nejvíce medailí. Slavnostní zahájení her se bude konat v neděli 22. ledna na zimním stadionu v Hradci Králové.

„Na slavnostní ceremoniál se velmi těším. Mladí sportovci si prožijí autentickou atmosféru opravdové olympiády, mohou se těšit na zapálení olympijského ohně, budou skládat olympijskou přísahu, zažijí vše, co k nejprestižnější sportovní události na planetě patří. Vychutnají si nejen samotné závody, jistě si užijí i soužití v olympijské vesnici. Osobně jim v Hradci Králové popřeji skvělou formu a co nejlepší výsledky. A těším se na medaile, které nám do Moravskoslezského kraje určitě přivezou,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák s tím, že se olympiády účastní ti nejlepší z regionu. Jsou vybíráni napříč celým krajem podle svých výsledků.

Anketa

Přestřelil Babiš billboard „Nezatáhnu Česko do války“?

hlasovalo: 28455 lidí

Moravskoslezský kraj bude reprezentovat výprava 88 dětí a 34 trenérů a servisních techniků. Své síly poměří v tradičních zimních sportech, letos jsou k nim přiřazeny také šachy

„Přeji mladým sportovcům životní výkony, snad se po delší době jako kraj postavíme v celkovém hodnocení na stupně vítězů. Medailové šance mají například naši krasobruslaři nebo běžkaři. Troufal bych si tvrdit, že opět zazáří naši hokejisté, vždyť na minulých zimních hrách vybojovali zlato a stále jsou ve špičkové formě. A pak tu jsou snowboardisté, i mezi nimi můžeme počítat s předními místy v žebříčku. Rád bych ovšem zdůraznil, že nám nejde jen o medaile. Hlavním posláním podobných akcí je motivovat děti, mládež i dospělé ke sportu, aby se pohyb stal a také zůstal součástí jejich života,“ řekl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro školství a sport Stanislav Folwarczny.

Doplnil, že olympiáda končí 26. ledna večer, kdy se rozdají poslední medaile a také předají poháry třem nejúspěšnějším krajům.

Olympiáda dětí a mládeže vznikla v roce 2003 jako projekt Českého olympijského výboru, pořádaný ve spolupráci s jednotlivými kraji a sportovními svazy. Olympiáda dětí a mládeže je republiková soutěž krajských výprav, určena je mladým sportovcům od 12 do 16 let. více informací najdete ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PVTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Fialova vláda pokulhává jak v důchodech, tak v rodinné politice

9:09 Vích (SPD): Fialova vláda pokulhává jak v důchodech, tak v rodinné politice

Jedna politická bitva se přehnala, druhá nás nejspíš čeká. Jde opět o důchody, kterým se všechny vlá…