Hejtman Vondrák: Seninoři mají v Budišově nad Budišovkou více míst

18.12.2018 4:33

Domov Letokruhy v Budišově nad Budišovkou je po rozsáhlé rekonstrukci. Její součástí byla i přístavba, díky které se zvýšila kapacita domova z původních 45 na 60 míst.

Hejtman Vondrák: Seninoři mají v Budišově nad Budišovkou více míst
Foto: Daniela Černá
Popisek: Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák
reklama

Náklady na veškeré práce v domově se zvláštním režimem byly zhruba 74 milionů korun. Z krajského rozpočtu šlo 27 milionů, zbytek financovalo Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR.

„Slíbili jsme, že budeme soudržnější kraj. Revitalizace Domova Letokruhy je jedním z důkazů, že slovo držíme. Kromě navýšení kapacity domova je pro nás důležité, že se podařilo babičkám a dědečkům vytvořit komfortní prostředí, ve kterém jim bude příjemně. Vyspělost společnosti se dá posuzovat podle toho, jak se stará o potřebné. V této optice jsem hrdý na to, že jsme v krajském rozpočtu na příští rok opět navýšili prostředky pro sociální oblast,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák, který se slavnostního otevření v domova v Budišově nad Budišovkou zúčastnil.

„Technický stav domova před rekonstrukcí byl zcela nevyhovující potřebám jeho uživatelů. Chyběly například bezbariérové vstupy do jednotlivých prostor, také bylo zastaralé vybavení domova. Revitalizace budovy Domova Letokruhy odstartovala v roce 2015, samotná realizace stavby začala v roce 2017 a trvala 15 měsíců. Z krajské kasy jsme na projekt vyčlenili 27 milionů korun, zbytek zaplatil stát,“ řekl náměstek hejtmana kraje pro finance, investice a majetek Jaroslav Kania a doplnil, že revitalizace domova celkově stála zhruba 74 milionů.

„Teď bude seniorům sloužit moderní zařízení, které vychází z jejich individuálních potřeb. V původní budově došlo k dispozičním úpravám, které provozně i stavebně navazují na nově vybudovanou přístavbu. Obyvatelé domova mají nově k dispozici bezbariérově přístupnou terasu na střeše nové přístavby, která zahrnuje také prosklenou zimní zahradu. V domově vzniklo celkem pět komunit s vlastním obývacím pokojem, kuchyňským koutem a dostatečným počtem hygienického zázemí. Jsem přesvědčený, že si všechny změny budou babičky a dědečkové pochvalovat,“ uzavřel náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro sociální oblast Jiří Navrátil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Beitl (ODS): Stanovení bezpečnostních podmínek je při dostavbě Dukovan klíčové

10:21 Beitl (ODS): Stanovení bezpečnostních podmínek je při dostavbě Dukovan klíčové

V pátek 20. 11. a čtvrtek 26. 11. jsme ve sněmovně v rámci vládního návrhu zákona o opatřeních k pře…