Hejtman Vondrák: Společenská odpovědnost by měla být samozřejmostí

03.02.2023 21:45 | Tisková zpráva

Už 14. ročník Ceny hejtmana za společenskou odpovědnost vyhlásil Moravskoslezský kraj. Ocenění mohou získat veřejné i soukromé subjekty, tedy například firmy, obce, neziskovky, ale také živnostníci.

Hejtman Vondrák: Společenská odpovědnost by měla být samozřejmostí
Foto: Jan Štěpán
Popisek: Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák

Zájemci o účast v této prestižní soutěži se mohou hlásit do 14. dubna. Stejný termín platí i pro podávání nominací do ankety Osobnost Moravskoslezského kraje a ocenění dobrovolníka BoSmePartyja.

„Společenská odpovědnost by dnes měla být naprostou samozřejmostí. Ohled a upřímný zájem o okolní svět není výsadou nějaké speciální skupiny lidí, společensky odpovědný by mě být každý z nás, ale také obce, firmy a organizace. Naše soutěž se k tomuto přístupu snaží motivovat, je také poděkováním všem, kteří principy společenské odpovědnosti ctí a uplatňují,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

Spolu s Cenami za společenskou odpovědnost bude slavnostně předán titul Osobnost Moravskoslezského kraje a cena pro dobrovolníka BoSmePartyja. Nominace na významné regionální osobnosti mohou krajskému úřadu zasílat občané, výjimečné dobrovolníky nominují organizace, ve kterých dobrovolníci působí a ADRA.

„Dobrovolnictví je jedním z důležitých projevů společenské odpovědnosti, proto chceme cenou BoSmePartyja poděkovat i jednotlivcům. Titul Osobnost Moravskoslezského kraje je pak oceněním lidí, kteří jsou pro region nějakým způsobem důležití. V předešlých ročnících tento titul obdrželi politický vězeň Zdeněk Eliáš, Jiří Michálek, který stál u proměny Dolních Vítkovic, zakladatelka studia Permoník Eva Šeinerová, spisovatelka Karin Lednická a fotograf Jindřich Štreit. Těším se, koho nám lidé nanominují letos,“ řekl hejtman kraje Ivo Vondrák.

Přihlášky do soutěže o Cenu hejtmana za společenskou odpovědnost (ZDE) mohou subjekty Krajskému úřadu Moravskoslezského kraje posílat emailem na adresu lada.zemanova@msk.cz nebo datovou schránkou kraje. Do ankety Osobnost Moravskoslezského kraje (ZDE) mohou lidé zasílat nominace pomocí formuláře, který najdou v regionálním tisku. Vyplněný formulář mohou zaslat poštou na adresu Krajského úřadu MSK nebo naskenovaný e-mailem na adresu osobnost@msk.cz. Nominovat lze také elektronicky, na stránkách kraje je k dispozici elektronický formulář (ZDE). Všechny přihlášky i nominace krajský úřad přijímá do 14. dubna. Kategorie

Ceny hejtmana kraje za společenskou odpovědnost:

Anketa

Jak zatím hodnotíte kroky zvoleného prezidenta Petra Pavla?

3%
95%
hlasovalo: 30451 lidí

- podnikatelské subjekty (firmy):

  • do 50 zaměstnanců
  • do 250 zaměstnanců
  • nad 250 zaměstnanců

- organizace veřejného sektoru:

  • do 50 zaměstnanců
  • nad 50 zaměstnanců

- obce:

  • obce s rozšířenou působností
  • ostatní obce

- mikropodniky, živnostníci a spolky

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Jaroslav Foldyna byl položen dotaz

školní docházka

K čemu by pomohlo, kdyby byla povinná školní docházka do 18? Tak by šli dotyční na sociálku o 3 roky později a mezitím by jen zabírali místa těm, co chtějí studovat. Teď se víc než kd jindy totiž ukazuje, že kapacity škol jsou nedostačující.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Majerová (Trikolora): Stát hodil téměř 20 % veškerých úspor lidí do kanálu

16:13 Majerová (Trikolora): Stát hodil téměř 20 % veškerých úspor lidí do kanálu

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke spoření na penzi.