Hejtman Zimola: Šumava není bezzásahová, je bezzásadová

25.04.2014 15:43

Dnešní odvolání ředitele Národního parku Šumava Jiřího Mánka ministrem životního prostředí Richardem Brabcem a současné náhlé vyhlášení schválení Plánu péče o Národní park Šumava považuje jihočeský hejtman Jiří Zimola za smutnou a alarmující zprávu zároveň.

Hejtman Zimola: Šumava není bezzásahová, je bezzásadová
Foto: archiv kraje
Popisek: Jiří Zimola

„Dlouhodobě voláme po koncepčním dlouhodobém přístupu. S Plzeňským krajem jsme dokonce stvrdili společný postup deklarací, kterou jihočeské krajské zastupitelstvo jednomyslně schválilo paradoxně včera. Před měsícem jsem měl po schůzce s panem ministrem dojem, že můžeme najít  kompromisní vztah a řešení. Dnešními zkreslenými argumenty tento můj pocit zcela vyvrátil. Zákon o Šumavě nutně potřebujeme nikoliv kvůli kůrovci, ale evidentně jako ochranu před úředníky a unáhlenými svévolnými kroky, opakujícími se s příchodem téměř každého nového ministra,“ zdůraznil Zimola.

Hejtmanovy názory sdílí i starosta Horní Plané Jiří Hůlka: „Lze říci, že pan ministr dnes do národního parku vpustil dřevařskou lobby a bere na sebe i osobní odpovědnost sociální situaci obyvatel Šumavy.“

„Mám pocit velmi smutného deja vu. Šumavu netrápí bezzásahovost, Šumava trpí bezzásadovostí. Stala se experimentálním územím pro postupy, které naprosto ignorují nejen názory, ale i životy těch, kteří tu žijí. Z nárazových orkánů, jako byl Kyrill, se oblast vzpamatuje. Otázkou je, jak se dokáže vypořádat s uragány, které ministerstvo životního prostředí vysílá na Šumavu pravidelně,“ uzavřel Zimola.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ČSSD

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rozvoral (SPD): V Evropském parlamentu budeme tvrdě prosazovat zájmy ČR

9:52 Rozvoral (SPD): V Evropském parlamentu budeme tvrdě prosazovat zájmy ČR

Už tento pátek a sobotu budou občané volit své zástupce do Evropského parlamentu. Vážení občané, sam…