Hejtmanka Mračková Vildumetzová: Revitalizace národní kulturní památky Císařské lázně může opravdu začít

02.12.2019 13:27 | Zprávy
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu k ukončení zadávacího řízení pro revitalizaci Císařských lázní.

Hejtmanka Mračková Vildumetzová: Revitalizace národní kulturní památky Císařské lázně může opravdu začít
Foto: archiv hejtmanky
Popisek: Jana Vildumetzová (ANO)

Dobrá zpráva pro náš kraj, revitalizace národní kulturní památky Císařské lázně může opravdu začít.

V zadávacím řízení, z něhož vzešla vítězná firma, která provede kompletní obnovu památky, nebyly v zákonné lhůtě doručeny žádné námitky. Mám z toho velkou radost, při přípravě zadávacího řízení jsme kladli velký důraz na to, aby podmínky zadávacího řízení byly jednoznačně nediskriminační, aby samotný průběh byl plně v souladu se zákonem. Kdyby na námitky došlo, mohla by se záchrana Císařských lázní zase odsunout o měsíce či roky a to jsme nemohli dopustit. Na jejich opravu se čeká téměř 20 let a teď stojíme před zahájením stavby, která se uskuteční 14. prosince. Na stavbu významně přispěl stát, proto chceme pozvat také premiéra Andreje Babiše, ministryni financí Alenu Schillerovou a ministra kultury Lubomíra Zaorálka a samozřejmě veřejnost. Moc bych chtěla poděkovat celému týmu odboru projektového řízení krajského úřadu, který měl přípravu zadávacího řízení a práci s tím spojenou na starosti. Nyní stavbu zahájíme a budeme velmi pečlivě dohlížet na to, aby vše běželo podle harmonogramu, a za 42 měsíců jsme mohli představit Císařské lázně v celé jejich kráse všem návštěvníkům.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Stávka na ČT

Co říkáte na to, že ČT, která je placená z našich peněz vlastně stávkuje a zasahuje stávkou do vysílání? Já chápu, že chtějí vyjádřit svůj názor a ve svém volném čase, ať tak činí, ale zasahovat do vysílání mi nepřijde vzhledem k poplatkům, které platíme košér. Jak se na to díváte vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zajíčková (ODS): Školství se s Babišovou vládou změní ve skanzen

10:02 Zajíčková (ODS): Školství se s Babišovou vládou změní ve skanzen

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke školství.