Hejtmanka Pokorná Jermanová: Kraj připravil projekty na prevenci kriminality za téměř milion korun

23.01.2019 10:13

Čtyři projekty, které se budou zaměřovat na kybernetickou bezpečnost, pomoc recidivistům, koordinaci prevence kriminality a na situační prevenci kriminality, schválila Rada Středočeského kraje v rámci Programu prevence kriminality Středočeského kraje na rok 2019.

Hejtmanka Pokorná Jermanová: Kraj připravil projekty na prevenci kriminality za téměř milion korun
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslava Pokorná Jermanová

Z vlastního rozpočtu na ně kraj vynaloží 116 tisíc korun, zbytek z 965 tisíc korun bude činit dotace ministerstva vnitra.

„Náš program prevence kriminality vychází z vládní strategie. Zpracovali jsme ho v úzké spolupráci s Krajským ředitelstvím policie Středočeského kraje. Současně také tento program naplňuje priority uvedené v Koncepci prevence kriminality Středočeského kraje na léta 2018-2021,“ uvedla hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO 2011) s tím, že tento program navazuje na aktivity, které kraj realizoval v předchozích letech. „Cílem je neustále zvyšovat pocit bezpečí občanů a snižovat trestnou činnost tím, že jí budeme předcházet,“ zdůraznila hejtmanka.

Celkový rozpočet 4 projektů uvedených v Programu prevence kriminality Středočeského kraje na rok 2019 je 965 tisíc korun. Středočeský kraj bude žádat MV ČR o dotaci ve výši 849 tisíc korun, přičemž povinná spoluúčast kraje k dotaci je 116 tisíc korun. Pro případné přidělení státní účelové dotace je přitom nutné splnit několik podmínek. „Středočeský kraj je splňuje, protože má schválenou Koncepci prevence kriminality Středočeského kraje na léta 2018-2021, pravidelně se schází Pracovní skupina prevence kriminality a má i osobu zajišťující agendu krajského koordinátora prevence kriminality,“ konstatuje radní pro oblast bezpečnosti a zdravotnictví JUDr. Robert Bezděk (ANO 2011).

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Andrej Babiš byl položen dotaz

Pohrdáte prací poslanců?

Proč vám vadí oslovení poslanec? Uvažujete o rezignaci? Mluvil jste o ní už po volbách, když jste mandát získal. Pak jste si ho sice nechal, ale do Sněmovny stejně téměř nechodíte

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Mediální oblíbenec to nakonec vyhrál

12:00 Vích (SPD): Mediální oblíbenec to nakonec vyhrál

Vzhledem k tomu, že v České republice ještě nebyla zavedena ani korespondenční volba ani volba elekt…