Hejtmanka Stráská: Dráha na letišti v Plané bude zprovozněna dříve

15.02.2019 22:36 | Zprávy
autor: PV

Vedení Jihočeského kraje se dohodlo se zástupci společnosti Hochtief, která je zhotovitelem stavby Modernizace Letiště České Budějovice, na dřívějším převzetí již dokončeného díla.

Hejtmanka Stráská: Dráha na letišti v Plané bude zprovozněna dříve
Foto: Jihočeský kraj
Popisek: Hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská

Konkrétně by se jednalo o vzletovou a přistávací dráhu, která by tak mohla být předčasně uvedena do provozu. Společné jednání iniciovalo vedení kraje, který má na dřívějším zprovoznění letiště mimořádný zájem.

„Nyní bude možné zahájit proces rozlétání dráhy, který bude schvalovat Úřad pro civilní letectví v Praze. Pak už nic nebrání tomu, abychom ji mohli nabídnout stávajícím uživatelům,“ vysvětlila hejtmanka Ivana Stráská a upřesnila, že pokud půjdou všechny schvalovací procesy hladce, mohla by být vzletová a přistávací dráha zprovozněna už v průběhu měsíce března.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Foldyna

Pane předsedo, co uděláte s Foldynou? Nemyslíte, že by měl urychleně vysvětlit, proč byl vykázán z domu a proč mu policie zabavila zbraně? A jestli se prokáže, že se dopustil domácího násilí, doufám, že ho neprodleně vysloužíte ze strany a budete po něm požadovat rezignaci?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministryně Schillerová: Bojujeme s opozicí, abychom prosadili zájmy jejích voličů

13:05 Ministryně Schillerová: Bojujeme s opozicí, abychom prosadili zájmy jejích voličů

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k zákonům, které se podařilo schválit tento týden v P…