Rozšíření povědomí o mobilní specializované paliativní péči, tedy péči o pacienta, který trpí nevyléčitelnou chorobou v pokročilém stadiu. To je hlavním cílem výstavy fotografií nazvané Až do konce – moje práce v hospici. Uvedla to Lucia Kopřivová Markovová z Domácího hospice Jordán v Táboře.
Výstavu, která měla vernisáž ve čtvrtek 21. června, si můžete prohlédnout ve třetím podlaží v hlavní budově krajského úřadu v Českých Budějovicích až do konce července.
„Fotografie zachycují práci zaměstnanců domácího hospice v zázemí, bez kterého by hospic nemohl fungovat, včetně přípravy na výjezd ke klientům a do rodin pacientů,“ upřesnila Markovová s tím, že tato služba si v posledních letech intenzivně hledá místo ve zdravotnickém systému České republiky.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV