Hejtmanka Stráská: Těší mě, že se ještě najdou tací, kteří vedou mladé lidi ke sportu

09.06.2017 5:28

Hejtmanka Stráská poděkovala mladým boxerským medailistům z mistrovství republiky za skvělou reprezentaci Jihočeského kraje.

Hejtmanka Stráská: Těší mě, že se ještě najdou tací, kteří vedou mladé lidi ke sportu
Foto: Archiv Ivany Stráské
Popisek: Hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská
reklama
Poděkování za skvělou reprezentaci Jihočeského kraje a drobné dárky si ze setkání s hejtmankou Ivanou Stráskou odnesli dva mladí medailisté z Mistrovství České republiky v boxu školní mládeže 2017, které se konalo v Karviné ve dnech 18. až 20. května, Matěj Velikovský a David Popovič. Oba pocházejí z Českých Budějovic.

Desetiletý Velikovský, žák českobudějovické Základní školy Nerudova, získal bronzovou medaili a třináctiletý Popovič, žák Základní školy Hluboká nad Vltavou, vybojoval dokonce zlato. Mladé naděje pilují svůj talent v českobudějovickém Box Clubu táty Němce. Spolu s nimi se setkání s hejtmankou zúčastnil i předseda uvedeného clubu Milan Beneš.

Club nese jméno českobudějovické boxerské legendy Josefa Němce

„Klukům jsem moc pogratulovala k dosaženému úspěchu a poděkovala za skvělou reprezentaci kraje. Zároveň mě velice těší, že se v dnešní přetechnizované době najdou takovéto organizace, které vedou mladé lidi ke sportu a rozumné disciplíně,“ řekla hejtmanka Stráská.

Hejtmanka Ivana Stráská se setkala s úspěšnými mladými boxery z Českých Budějovic Matějem Velikovským (vlevo) a Davidem Popovičem. 

Club nese jméno zasloužilého mistra sportu a bronzového medailisty v těžké váze z olympijských her v Římě v roce 1960, mistra Evropy v roce 1963 v Moskvě a jedenáctinásobného mistra Československa - českobudějovického rodáka Josefa Němce. Založen byl v roce 2007 a jeho krédem je vychovávat nové boxery k zodpovědnosti, oddanosti pro danou věc a slušnosti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Hamáček: Systém má dostatečné záruky, aby nedocházelo ke zneužívání

10:57 Ministr Hamáček: Systém má dostatečné záruky, aby nedocházelo ke zneužívání

Projev na 72. schůzi Poslanecké sněmovny 3. prosince 2020 – odpověď na interpelaci poslance Lipavské…