Hejtmanka Stráská: Zásluhu na sportovních úspěších mají hlavně rodiče a trenéři

22.03.2018 11:35

Hejtmanka Ivana Stráská ocenila mladé olympioniky. Za vzornou reprezentaci kraje poděkovala nejen jim, ale i jejich rodičům a trenérům.

Hejtmanka Stráská: Zásluhu na sportovních úspěších mají hlavně rodiče a trenéři
Foto: Jihočeský kraj
Popisek: Hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská

Nejenom jménem svým, ale i dalších představitelů Jihočeského kraje vám děkuji za vzornou reprezentaci našeho regionu na Hrách VIII. zimní olympiády dětí a mládeže České republiky v Pardubickém kraji. Přeji vám, abyste ve sportu pokračovali, dále zakoušeli ten krásný pocit vítězství a za pár let si možná uvědomili, že vám sport pomohl přenést si do života zdravou soutěživost, bojovnost a schopnost hrát fér. Hejtmanka Ivana Stráská takto poděkovala mladým jihočeským medailistům, se kterými se sešla ve středu 21. března na krajském úřadě.

K poděkování se připojil i náměstek pro oblast školství a tělovýchovy Zdeněk Dvořák, který souhlasí s tím, že sport je tou nejlepší průpravou do dalšího života. „Na příkladu našich úspěšných mladých olympioniků vidím, že mladí lidé netráví život jen u počítačů, ale věnují se sportu. Díky němu jsou zvyklí disciplíně a to je pro formování osobnosti nezbytné,“ upozornil Dvořák a vyjádřil přesvědčení, že všichni mladí sportovci, kteří odmalička tvrdě trénují, mají ty nejlepší předpoklady pro úspěch i v dalším životě.

Hry se v Pardubickém kraji konaly od 28. ledna do 2. února letošního roku a mladí Jihočeši na nich se ziskem 150 bodů obsadili mezi kraji osmé místo. Získali celkem devět medailí, z toho 4 zlaté, 2 stříbrné a 3 bronzové.
Mladí Jihočeši si pak ze setkání kromě poděkování odnesli poukázky na nákup sportovního zboží a další drobné dárky. Hejtmanka na závěr vyzdvihla hlavně zásluhy trenérů a rodičů mladých sportovců. „Bez úsilí vašich trenérů a podpory rodičů, kteří vás ke sportu přivedli, byste nebyli tam, kde jste,“ uzavřela hejtmanka.

Nejvíce úspěchů zaznamenali závodníci v biatlonu a krasobruslaři

Na úspěchu mladých Jihočechů se nejvíce podíleli závodníci v biatlonu a krasobruslaři. Závodnice v biatlonu Hanka Randáková se může pochlubit bronzovou, stříbrnou i zlatou medailí, krasobruslařka Lucie Novotná získala také zlato, stejně tak, jako snowboardista Jan Rataj. Historickým úspěchem je vůbec první zlatá medaile v Alpské disciplíně, kterou pro Jihočeský kraj vybojoval Štěpán Kroupa. Další stříbrnou medaili získal Lukáš Vochozka za krasobruslení, o bronzovou medaili za biatlon se s Hankou Radákovou dělí také Lenka Bártová a Johanka Hůrková. Poslední dvě bronzové si odnesl Jakub Bouška v běžeckých disciplínách.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Green Deal je šílený nápad ekoteroristů EU

14:15 Vích (SPD): Green Deal je šílený nápad ekoteroristů EU

Lidská civilizace se rozvíjí takovým tempem, že postupně ovládla celou planetu. Oblastí na světě, kd…