Hejtmanka Stráská: Zlepšení kvality a komfortu v prachatické nemocnici uvítají personál i pacienti

07.01.2020 5:29

Nemocnice Prachatice, a.s. dokončila přístavbu urgentního příjmu.

Hejtmanka Stráská: Zlepšení kvality a komfortu v prachatické nemocnici uvítají personál i pacienti
Foto: Jihočeský kraj
Popisek: Hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská
reklama

Nová interní ambulance, interní příjmová ambulance, infuzní stacionář, dětská pohotovostní ambulance, dva lékařské pokoje pro ortopedii a dospávací pokoj pro provoz operačních sálů. To vše najde místo v nové přístavbě mezi chirurgickou ambulancí a radiodiagnostickým oddělením Nemocnice Prachatice, a.s. Slavnostní zahájení provozu v nových prostorách se uskutečnilo v pondělí 6. ledna 2020 za účasti hejtmanky Jihočeského kraje Ivany Stráské.

„Na jednom místě v nemocnici tak budou všechny potřebné odbornosti pro řešení urgentních stavů pacientů a jejich příjmů - jak chirurgická, tak interní a dětská příjmová ambulance, moderně vybavená biochemická a hematologická laboratoř i radiodiagnostické oddělení s CT, rentgeny a ultrazvuky,“ vyjmenovává předseda představenstva Nemocnice Prachatice, a.s. Michal Čarvaš. Dle jeho slov se jedná o malý urgentní příjem pro potřeby okresní nemocnice doplněný infuzním stacionářem, kam budou moci pacienti chodit dopoledne i odpoledne na své infuze. To uleví personálu na lůžkových stanicích, který se dosud o tyto pacienty staral.

„Urgentní příjmy jsme v Jihočeském kraji začali budovat už před několika lety. První je v Jindřichově Hradci, další v Českých Budějovicích a teď jsou to Prachatice. Rádi bychom realizovali i další tam, kde to bude možné. Věřím, že se personálu i pacientům bude v novém prostředí líbit a uvítají tak další zlepšení kvality a komfortu v prachatické nemocnici,“ dodává hejtmanka Mgr. Ivana Stráská.

Stavba, jejíž zhotovitelem byla firma STAVOPLAST KL spol. s.r.o., Stachy, trvala 10 měsíců. Stála 16,8 mil. s DPH, z toho 12,8 mil. korun přispěl Jihočeský kraj, zbytek financovala nemocnice.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rozvoral (SPD): Občané musí mít právo na celostátní referendum

16:57 Rozvoral (SPD): Občané musí mít právo na celostátní referendum

V rámci jednání 62. schůze Sněmovny nepodpořila minulý týden většina poslanců předřadit návrhy zákon…