Hejtmanka Stráská předala dárky prvnímu miminku roku 2018

13.02.2018 22:34

Hejtmanka Stráská předala prvnímu jihočeskému miminku roku 2018 zlatý přívěsek, mamince pugét květin a tatínkovi regionální pálenku

Hejtmanka Stráská předala dárky prvnímu miminku roku 2018
Foto: Jihočeský kraj
Popisek: Hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská
reklama

Zlatý přívěsek s řetízkem předala hejtmanka Ivana Stráská prvnímu jihočeskému miminku roku 2018 Adamu Loskotovi z Tábora. Na tamním městském úřadě jej v úterý 13. února převzali jeho rodiče Petra a Martin Loskotovi.

„Přeji Adamovi, aby se mu na světě líbilo, měl v životě štěstí a hlavně zdraví. Rodičům pak přeji hodně trpělivosti při jeho výchově,“ uvedla Stráská. „Velmi mě rovněž potěšilo, že si maminka pochvalovala pobyt v táborské porodnici i péči celého personálu,“ dodala hejtmanka.

Ke gratulaci se přidala i táborská 1. místostarostka Olga Bastlová. „Jsem velice ráda, že první občánek je právě z našeho města a přeji mu do života jenom to nejlepší,“ sdělila.

Znamení zvěrokruhu i čas, kdy přišel na svět

Adam se narodil 1. ledna 2018 v 00.05 hodin, vážil 3,58 kilogramu a měřil 51 centimetrů. Tento okamžik mu bude připomínat přívěsek, na jehož lícové straně je uvedeno jeho jméno, nápis 1. občánek Jihočeského kraje a znamení zvěrokruhu. Na rubové straně jsou hodiny, jejichž ručičky uvádějí čas, kdy přišel na svět a datum 1. 1. 2018. Maminka dostala od hejtmanky pugét květin a tatínek láhev jihočeské pálenky.

S tím, že bude Adam prvním miminkem roku 2018, Petra Loskotová nepočítala. „Původně jsem měla stanovený termín na 24. a pak na 27. prosince. To, že to nakonec takto vyšlo, je jen malý bonus k tomu, že Adama máme,“ řekla stále ještě novopečená maminka, která zároveň pochválila manžela Martina, že se o miminko vzorně stará.

Hejtmanka Stráská navázala na zavedenou tradici, že se dárky předávají se zpožděním, aby se mohla maminka i miminko po návratu z porodnice dostatečně zaklimatizovat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Chaos v krajích je důsledkem odmítání přímé volby hejtmanů

17:36 Vích (SPD): Chaos v krajích je důsledkem odmítání přímé volby hejtmanů

Hnutí SPD dlouhodobě navrhuje zavedení přímé volby hejtmanů, primátorů a starostů. Vláda ANO, ČSSD s…