Hejtmanka Stráská předala finanční podporu politickým vězňům

18.11.2017 19:01

Bývalí političtí vězni z nacistických koncentračních táborů převzali z rukou hejtmanky Jihočeského kraje Ivany Stráské finanční příspěvek ve výši dva a půl tisíce korun na zmírnění zdravotních a sociálních dopadů.

Hejtmanka Stráská předala finanční podporu politickým vězňům
Foto: Jihočeský kraj
Popisek: Hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská

Stalo se tak během slavnostního setkání v reprezentativních prostorách sálu Secese v budově Krajského úřadu Jihočeského kraje. Další političtí vězni, kteří se osobního setkání nemohli zúčastnit, obdrží peníze prostřednictvím Ústředního výboru Českého svazu bojovníků za svobodu (ČSBS) v Praze.

„Je nesmírně důležité setkávat se s lidmi, kteří vědí, co znamená vlast a vždy byli připraveni ji bránit,“ uvedla hejtmanka Ivana Stráská a ubezpečila přítomné, že Jihočeský kraj vždy rád přispěje finančním darem, aby alespoň trochu zlepšil kvalitu života politických vězňů.

Finanční kompenzaci, ani drobné dárky však političtí vězni nepovažují za hlavní. „Pravidelná setkání, se kterými na Jihočeském kraji začal už hejtman Jiří Zimola, nás těší hlavně po morální stránce,“ uvedla Zdeňka Valouchová z ČSBS a upozornila, že Jihočeský kraj se k podpoře politických vězňů připojil jako jeden z prvních krajů v republice.

Jihočeský kraj již v minulých letech Oblastní výbor ČSBS v Českých Budějovicích finančně podporoval (2014 - 20,0 tis. Kč, 2015 - 15,0 tis. Kč, 2016 – 45,0 tis. Kč). Dotoval jeho kulturní a společenské aktivity (květiny pro pietní a společenská setkání, medaile, návštěvy divadel apod.), a dále přispíval na organizační a materiální chod výboru (telefonní poplatky, kancelářské potřeby).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jurečka (KDU-ČSL): Máme plán, který zaručí spravedlivý důchod nám všem

16:48 Jurečka (KDU-ČSL): Máme plán, který zaručí spravedlivý důchod nám všem

Komentář na facebookovém profilu k plánům koalice Spolu k důchodům.