Hejtmanka Vildumetzová: Hasiči se mohou radovat z nových automobilů

26.07.2017 21:37

Starostům čtrnácti obcí z regionu byly dnes před Krajským úřadem Karlovarského kraje slavnostně předány dopravní automobily pro jednotky sborů dobrovolných hasičů. Jejich nákup byl financován z programu Ministerstva vnitra ČR – Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR „Dotace pro jednotky SDH obcí“ a z prostředků Karlovarského kraje.

Hejtmanka Vildumetzová: Hasiči se mohou radovat z nových automobilů
Foto: archiv hejtmanky
Popisek: Historicky první hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová (ANO)

Z nového dopravního automobilu se mohou radovat dobrovolní hasiči z Děpoltovic, Hájku, Hazlova, Horní Blatné, Hranic, Chebu, Krásna, Libé, Lomnice, Mnichova, Otročína, Staré Vody, Šindelové a Vojkovic. „Velice si vážím úsilí, odvahy a obětavosti dobrovolných hasičů. Jsou to lidé, kteří utíkají od svých rodin a domovů, aby pomohli ostatním v nouzi, mnohdy s nasazením vlastního života a zdraví. Jsem proto moc ráda, že jim dnes mohu slavnostně předat nové vozy a pevně věřím, že jim pomohou v jejich náročné práci,“ uvedla hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová.

Centrálním zadavatelem nadlimitní veřejné zakázky na nákup nových dopravních automobilů byl Karlovarský kraj, přičemž v zadávacím řízení, ve kterém byla základním hodnotícím kritériem nejnižší nabídková cena, zvítězila společnost Auto Eder. Cena jednoho vozu dosáhla výše 831 028 korun. U devíti obcí byl nákup vozu financován rovným dílem ze státní a krajské dotace. U zbylých pěti byl plně hrazen z prostředků kraje.

Dobrovolní hasiči budou ke své práci využívat vozy značky Toyota Proace combi s dieselovými motory o objemu 2,0. „Dopravní automobily v základním provedení umožňují přepravu jednotky požární ochrany na místo zásahu nebo přepravu osob při plnění úkolů na úseku ochrany obyvatelstva. Nejsou vybaveny vestavěnou hasicí technologií ani pevnými úchyty pro její stálé umístění,“ doplnil náměstek hejtmanky pro oblast sociálních věcí a bezpečnosti Petr Kubis.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

 Hlubuček (STAN): Navrhnu vyhlásit stav klimatické nouze na území Prahy

6:31 Hlubuček (STAN): Navrhnu vyhlásit stav klimatické nouze na území Prahy

Na páteční stávce studentů v boji za ochranu životního prostředí – Fridays for future vystoupil tak…