Hejtmanka Vildumetzová: Konečně došlo k dohodě mezi vládou a kraji

03.07.2017 7:31

Kraje obdrží 420 milionů korun jako kompenzaci za prostředky vynaložené na mzdy řidičů autobusů, které jim premiér Sobotka přislíbil 17. ledna. Prostředky budou poskytnuty na opravy krajských silnic II. a III. tříd prostřednictvím Ministerstva dopravy ČR.

Hejtmanka Vildumetzová: Konečně došlo k dohodě mezi vládou a kraji
Foto: archiv hejtmanky
Popisek: Historicky první hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová (ANO)

Na společném jednání na Úřadu vlády ČR se na tom dohodli zástupci Asociace krajů České republiky, Ministerstva dopravy ČR a Státního fondu dopravní infrastruktury. Dohodu zbývá formálně potvrdit na jednání vlády, které se uskuteční 10. července.

„Jsem ráda, že konečně došlo k dohodě mezi vládou a kraji a že finanční prostředky, které kraje musely vynaložit v souvislosti s navýšením mezd řidičům, se nyní částečně pokryjí. Prostředky budou poskytnuty na opravy silnic II. a III. tříd, tedy v souladu s původním návrhem krajů, který byl deklarován na začátku letošního roku,“ říká předsedkyně Rady Asociace krajů ČR a hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová a dodává: „Především bych chtěla vysoce ocenit součinnost všech krajů při řešení této závažné situace, do které byly v uplynulých měsících ne vlastní vinou postaveny a se kterou se musely komplikovaně vypořádávat.“

I přes pozitivní výsledek dnešního jednání zůstává stále otevřená zásadní otázka financování mezd řidičů v následujících letech. Hejtmani se na květnovém jednání Rady Asociace krajů ČR v Dříteči na Pardubicku shodli, že částku ve výši 420 milionů korun budou požadovat i v dalších letech. Kraje proto nadále žádají vládu o dořešení této otázky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Volný (JAP): Absurdistán EU aneb Pro co také hlasovali čeští europoslanci

7:34 Volný (JAP): Absurdistán EU aneb Pro co také hlasovali čeští europoslanci

Víte o tom, že Brusel neboli EU Vás, Vaše předky i Vaše děti hodlá kolektivně trestat za něco, čeho …