Hejtmanka Vildumetzová: Školní statek Cheb začne letos s výstavbou dílen

14. 1. 2018 20:13

Stávající dílny, které již neodpovídají současným potřebám a výšce moderních strojů, nahradí v budoucnu nové. Rada Karlovarského kraje schválila přípravu zadávacího řízení na veřejnou zakázku. Školní statek a krajské středisko ekologické výchovy Cheb chce zahájit stavební práce na jaře tohoto roku.

Hejtmanka Vildumetzová: Školní statek Cheb začne letos s výstavbou dílen
Foto: archiv hejtmanky
Popisek: Historicky první hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová (ANO)
reklama

Dílny budou sloužit nejen samotné příspěvkové organizaci, ale také pro praktickou výuku žáků Integrované střední školy Cheb. Na dlouho připravovaný projekt chtělo vedení školního statku získat dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu. S žádostí ovšem nebylo úspěšné.

„Hodnota zakázky je 17,8 milionu korun. Organizace z vlastních zdrojů uhradí 7 milionů korun, na zbytek částky si vezme úvěr,“ upřesnila hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová během tiskové konference. Zároveň však připomněla, že statek dlouhodobě dosahuje kladných hospodářských výsledků a tudíž by neměl mít problém se splácením půjčky.

Školní statek a krajské středisko ekologické výchovy Cheb (více ZDE) funguje od roku 1964. Žákům zemědělských a technických oborů poskytuje výukové zázemí a v ekocentru zajišťuje vzdělávací programy. Současně se zabývá i zemědělskou výrobou. V rostlinné výrobě se zaměřuje hlavně na pěstování krmných obilovin, řepky a pícnin, v živočišné výrobě se pak soustředí na chov masného skotu a prasat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Havlíček: První poločas jsme zvládli velmi dobře a druhý poločas běží

20:17 Ministr Havlíček: První poločas jsme zvládli velmi dobře a druhý poločas běží

Projev na 60. schůzi Poslanecké sněmovny dne 30. 9. 2020 k bodu Informace vlády k zamýšlenému vyhláš…