Hejtmanka Vildumetzová: Školní statek Cheb začne letos s výstavbou dílen

14.01.2018 20:13 | Zprávy

Stávající dílny, které již neodpovídají současným potřebám a výšce moderních strojů, nahradí v budoucnu nové. Rada Karlovarského kraje schválila přípravu zadávacího řízení na veřejnou zakázku. Školní statek a krajské středisko ekologické výchovy Cheb chce zahájit stavební práce na jaře tohoto roku.

Hejtmanka Vildumetzová: Školní statek Cheb začne letos s výstavbou dílen
Foto: archiv hejtmanky
Popisek: Historicky první hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová (ANO)

Dílny budou sloužit nejen samotné příspěvkové organizaci, ale také pro praktickou výuku žáků Integrované střední školy Cheb. Na dlouho připravovaný projekt chtělo vedení školního statku získat dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu. S žádostí ovšem nebylo úspěšné.

„Hodnota zakázky je 17,8 milionu korun. Organizace z vlastních zdrojů uhradí 7 milionů korun, na zbytek částky si vezme úvěr,“ upřesnila hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová během tiskové konference. Zároveň však připomněla, že statek dlouhodobě dosahuje kladných hospodářských výsledků a tudíž by neměl mít problém se splácením půjčky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Nelegální migrace

Myslím, že proti jsou snad všichni, ale nikdo si nedokáže poradit s tím, jak ji zastavit. Jaké je vaše řešení? Linda

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nytra (ODS): Mám pocit, že v poslední době žijeme mediálními zkratkami

16:21 Nytra (ODS): Mám pocit, že v poslední době žijeme mediálními zkratkami

Projev na 18. schůzi Senátu 17. prosince 2025 k programu jednání Evropské rady 18. - 19. prosince 20…