Herman (ANO): Další působení pana Michalika ve vedení Středočeského kraje si nedovedeme představit

28.11.2021 8:45 odp. | Tisková zpráva

Výzva k rezignaci radního Středočeského kraje Věslava Michalika

Herman (ANO): Další působení pana Michalika ve vedení Středočeského kraje si nedovedeme představit
Foto: archiv redakce
Popisek: Martin Herman

V souvislosti s nedávno uveřejněnými skutečnostmi týkajícími se financování podnikání náměstka hejtmanky a radního pro finance Věslava Michalika vyzývají středočeští zastupitelé za ANO Věslava Michalika k rezignaci na funkce náměstka hejtmanky Středočeského kraje a radního pro finance.

Domníváme se, že svoje podnikání a peněžní toky s ním související dostatečně nevysvětlil, ačkoli to sliboval. Nemůžeme opomenout ani střet zájmů, který jeho působení na Krajském úřadu provází již dlouho dobu.

Máme za to, že ani naše kolegy z ostatních zastupitelských klubů nemůže nechat v klidu to, že krajské finance řídí člověk, který lže o svých firmách, dostatečně nevysvětlil svoje vazby na daňové ráje a u něhož existuje reálné podezření, že mlží o původu obdržených finančních prostředků.

Anketa

Těšíte se, až se kabinet Petra Fialy ujme vlády?

5%
91%
hlasovalo: 15126 lidí

Souhlasíme s vedením STAN, že informace, které se v souvislosti s podnikáním pana Michalíka objevily nepůsobí dobře a že podnikání na Kypru u nás nemá dobrý zvuk. Souhlasíme také s odstoupením pana Michalika z kandidatury na ministra a ztotožňujeme se s tím, že by v případě své kandidatury mohl hned v úvodu nechat na vznikající vládě stín. Ten stín ale aktuálně leží i na vedení Středočeského kraje.

Zároveň důrazně upozorňujeme na prokázaný střet zájmů, ze kterého byl pan Michalik usvědčen v rámci svého působení ve středočeském zastupitelstvu, když neoznámil svoje osobní a majetkové propojení na firmu Dark Sky a hlasoval pro pronájem jejích prostor Středočeskému kraji. Co je však horší, v době, kdy zastával funkci radního a Středočeské inovační centrum, spadalo do oboru jeho působnosti, došlo opakovaně ke změně předmětu nájmu a doby nájmu, jakož i ke zvýšení nájemného až na částku 104 253 Kč měsíčně. Tyto peníze pak plynuly do kasy firmy, se kterou byl pan Michalik prokazatelně propojen.

Za těchto podmínek, a při znalosti uvedených faktů, si nedovedeme představit další působení pana Michalika ve vedení Středočeského kraje.

Za Klub zastupitelů ANO 2011

Martin Herman
předseda

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Jaký je zájem o kandidaturu za KSČM?

Paní předsedkyně, co říkáte na to, že řada vašich bývalých zástupců nyní raději kandiduje za nezávislé apod. než za KSČM?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Richter (ODS): Doporučuji vakcinaci čtvrtou dávkou na přelomu srpna a září či během září

16:50 Richter (ODS): Doporučuji vakcinaci čtvrtou dávkou na přelomu srpna a září či během září

Ministerstvo spustilo registraci na čtvrtou očkovací dávku proti koronaviru