Herman: Tragédie romského holokaustu je dosud ne zcela zpracovanou kapitolou naší historie

10.05.2014 20:44 | Zprávy
autor: kdu.cz

Ministr Herman uctil památku obětí romského holokaustu v Letech u Písku.

Herman: Tragédie romského holokaustu je dosud ne zcela zpracovanou kapitolou naší historie
Foto: Hans Štembera
Popisek: Daniel Herman

„Kultura připomínání“ je velmi důležitým prvkem vyrovnávání se s minulostí. Tragédie romského holokaustu, při němž zahynulo přes 90 procent českých a moravských Romů je jednou z dosud ne zcela zpracovaných kapitol naší nedávné historie. Zaslouží si naši maximální pozornost i vzhledem k vzrůstajícímu rasismu v české společnosti“,  prohlásil ministr Herman při příležitosti dnešního konání pietního aktu v bývalém koncentračním táboře v Letech u Písku.

Památku romských obětí holocaustu rovněž uctil premiér Bohuslav Sobotka, ministr pro lidská práva a rovné příležitosti Jiří Dienstbier, další zástupci resortů a diplomatického sboru a zástupci romských organizací.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

A jaký význam ta schůze kvůli sjezdu má?

Co na něm asi změní? Podle mě je to zbytečná ztráta čau stejně jako celá ta hysterie kolem. Proč se nevěnujete něčemu pro lidi podstatnějšímu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

TOP 09: Jsme hrdí na naše senátory Rychlíka a Růžičku

4:32 TOP 09: Jsme hrdí na naše senátory Rychlíka a Růžičku

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke sjezdu Sudetoněmeckého landsmanšaftu.