Hladík (KDU-ČSL): Lávka v Písku bude zprovozněna

30.07.2020 6:34

V pondělí 20. července projednala rada města Písku záležitost uzavřené lávky u sídliště Portyč. Kloknerův ústav zhodnotil její stav.

Hladík (KDU-ČSL): Lávka v Písku bude zprovozněna
Foto: kduprobrno.cz
Popisek: Petr Hladík (KDU-ČSL)

Kromě vizuálních věcí a sond provedl celou řadu expertíz a v závěru je doporučení, které bude třeba v následujících měsících a letech realizovat. V nejbližší době je možné jí provozovat a pokud umístíme přístroje, které budou zkoumat teplotu, vlhkost, možnosti deformace, tak bude možné jí dále zhruba po dobu 5 let provozovat.

„Městské služby budou muset provést hydroizolaci ve spárách a celý povrch bude potřeba znovu kompletně překrýt. Zábradlí bude potřeba zrevidovat, aby prostřednictvím jeho úchytů také nezatékalo do konstrukce. V průběhu pěti let si budeme moci stanovit na základě měření a stavu konstrukce, co dalšího bude potřeba udělat a kdy lávka dosáhne toho bodu, kdy jí již nebude možné dále provozovat. Jsem moc rád, že chodci po půl roce budou moci lávku zase využívat,“ konstatuje místostarosta Písku Petr Hladík.

Zároveň je přesvědčen, že uzavření lávky v prosinci loňského roku nebylo zbytečné. „Expertíza potvrdila, že je lávku možno dále používat pro chodce i pro cyklisty. Pevně věřím, že pro všechny obyvatele sídliště Pryč, nábř. 1. máje a přilehlých lokalit je to dobrá zpráva a že budou moci další roky lávku nerušeně dále využívat,“ prohlašuje Petr Hladík.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Třeštíková:  Na Žižkově se otevřel art re use, sklad uměleckého materiálu za odvoz

22:21 Třeštíková: Na Žižkově se otevřel art re use, sklad uměleckého materiálu za odvoz

První pražský sklad uměleckého materiálu za odvoz - art re use - se otevřel v úterý 21. září 2021. J…