Hlubuček (STAN): Zoo Praha dá víc peněz na záchranu ohrožených druhů

27. 1. 2020 22:08

Rada hl. m. Prahy dnes schválila zvýšení příspěvku, který pražská zoologická zahrada odvádí ze vstupného na podporu projektů na záchranu ohrožených druhů zvířat ve volné přírodě (in-situ projektů). Dosud šly na tento účel z každého vstupu tři koruny, nyní to bude pět korun.

Hlubuček (STAN): Zoo Praha dá víc peněz na záchranu ohrožených druhů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Hlubuček
reklama

Jedním z důvodů, proč Zoo Praha o toto zvýšení požádala, je její významné zaostávání právě v investicích do in-situ projektů, což je v současnosti nejen zásadní úkol moderních zoologických zahrad i klíčové kritérium jejich hodnocení, ale i významná podmínka pro získání atraktivních druhů zvířat. Např. ďábli medvědovití byli pražské zoo poskytnuti také proto, že přispívá na jejich záchranu na tasmánském Maria Islandu.

„Posláním zoologické zahrady není jen zpříjemňovat volný čas Pražanům. Zoologická zahrada sehrává nezastupitelnou roli pří ochraně zvířat a životního prostředí na celé planetě.  Proto jsme se rozhodli, že z každé prodané vstupenky pošleme pět korun na záchranu ohrožených druhů zvířat v jejich původní domovině,“ sdělil náměstek pražského primátora Petr Hlubuček.

Zoo Praha každoročně v rámci finančního vypořádání odvede na účet finančního vypořádání hlavního města Prahy vybranou celkovou sumu. Praha poté poskytne tyto finanční prostředky formou daru organizacím, které doporučí ředitel Zoo Praha na projekty na záchranu ohrožených druhů zvířat ve volné přírodě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiér Babiš: Humanitární let do Číny zajistí stroj Armády ČR

17:02 Premiér Babiš: Humanitární let do Číny zajistí stroj Armády ČR

Česká republika zaplatí vyslání letadla s humanitární pomocí do Číny na boj proti šíření koronaviru.…