Hnutí ANO má zastoupení v Senátu, prošli Baudyšová, Hlavatý, Koliba a Hamousová

18. 10. 2014 18:06

Česká republika má za sebou po komunálních volbách i volby do třetiny Senátu. Úspěšní byli čtyři kandidáti ANO, kteří budou hnutí v příštích šesti letech v horní komoře parlamentu reprezentovat.

Hnutí ANO má zastoupení v Senátu, prošli Baudyšová, Hlavatý, Koliba a Hamousová
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš

V Praze 9 zvítězila kandidátka ANO a ředitelka Nadace Naše dítě Zuzana Baudyšová, na Trutnovsku byl úspěšný podnikatel roku 2013 a majitel firmy Juta Jiří Hlavatý, v Ostravě-městě zvítězil Peter Koliba a na Lounsku starostka Žatce Zdeňka Hamousová.

"Chtěl bych moc poděkovat všem voličům a moc gratuluji našim senátorům. Paní Baudyšová a pan Hlavatý byli v podstatě sázkou na jistotu, paní Hamousová v Lounech to je obrovský úspěch a úspěchem je i vítězství pana Koliby v Ostravě. V Ostravě jsme navíc vyhráli i volby komunální, což je skvělé,“ komentoval výsledky předseda hnutí Andrej Babiš.

Jako první byl výsledek jasný u Zuzany Baudyšové na Praze 9, která zvítězila o více než čtyři tisíce hlasů. "Ráda bych poděkovala všem voličům a především voličkám, které mi dvacet let fandí a vědí, co dělám. Samozřejmě děkuji také hnutí ANO a panu Babišovi, který mi tu důvěru dal," reagovala Zuzana Baudyšová.

V Ostravě-městě zvítězil nad kandidátem ČSSD lékař Peter Koliba. "Jsem moc rád, chci poděkovat všem voličům. V Senátu navážu na pozitivní kroky, které hnutí ANO v české politice udělalo a ještě udělá," komentoval své vítězství.

„Rád bych poděkoval i našim neúspěšným kandidátům, kteří byli podle mě skvělí. Senátní klub chceme postavit s paní senátorkou Dernerovou, která mě podporovala už v době, kdy ze mne měli všichni legraci. Určitě ji naši kandidáti osloví a řekla mi, že by s ustavením klubu se zástupci ANO neměla problém," dodal Andrej Babiš.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ANO

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vozobule (TOP 09): Plzeň ignorovala doporučení policie a neomezila hazard

9:06 Vozobule (TOP 09): Plzeň ignorovala doporučení policie a neomezila hazard

Zastupitelé Plzně za TOP 09 nepodpořili novou vyhlášku o hazardu. Obecně závazný předpis, kterou vče…