Hnutí ANO pro Královéhradecký kraj: odcházíme do opozice se vztyčenou hlavou

16.10.2016 15:11

Hradec Králové Hnutí ANO pro Královéhradecký kraj vnímá odchod do opozice v souvislosti s podpisem memoranda o spolupráci ČSSD, ODS, TOP 09, Koalice pro Královéhradecký kraj a Starostů a Východočechů jako nejlepší řešení.

Hnutí ANO pro Královéhradecký kraj: odcházíme do opozice se vztyčenou hlavou
Foto: anobudelip.cz
Popisek: ANO

„Nechceme a nebudeme se účastnit hry o rozdělení moci, která nerespektuje vůli voličů po změně ve vedení kraje. Odcházíme do opozice se vztyčenou hlavou a odhodláním,“ řekla lídryně Hnutí ANO v krajských volbách Klára Dostálová.

Hnutí ANO vyvinulo maximální úsilí ke vzniku silné koalice. Ani intenzivní jednání a nabídka postu hejtmana nevedla k naplnění vůle voličů. „Budeme bedlivě sledovat, jak toto pravolevicové uskupení bude rozvíjet a stabilizovat náš kraj,“ řekla v reakci na podpis memoranda o spolupráci pětikoalice Klára Dostálová.

Hnutí ANO zvítězilo v krajských volbách v Královéhradeckém kraji největším rozdílem v zemi. Získalo více jak dvojnásobek zastupitelských mandátů než doposud vládnoucí ČSSD. „To, že dohoda o vzniku nové koalice byla předjednána před volbami potvrzuje, že je cosi shnilého v Královéhradeckých politických vodách. Je to přesně to, co jsem dělat nechtěla a dělat nebudu. Politikařit, intrikovat a nerespektovat voliče. Je to podraz na lidi, kteří k volbám přišli a jasně řekli, žechtějí změnu ve vedení kraje. Je to silný signál pro voliče,“ říká Klára Dostálová.

Hnutí ANO prohlašuje, že přes nekorektní postup nově vzniklé koalice, bude konstruktivní opozicí. Zároveň ale vyjadřuje obavy o funkčnost nové koalice, která je ve skutečnosti tvořena ne 5, ale celkem 7 subjekty. Hnutí ANO jde o rozvoj kraje. V zastupitelstvu bude důrazně prosazovat svůj volební program, kterému dali voliči důvěru. „Královéhradecký kraj rozhodně nečeká rozvoj a stabilita a už vůbec ne levicí deklarované jistoty a pravicí deklarovaný generální úklid. Nic z toho nepřijde,“ uzavírá Klára Dostálová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Výbor hnutí ANO schválil konečnou podobu kandidátních listin do říjnových voleb

22:17 Výbor hnutí ANO schválil konečnou podobu kandidátních listin do říjnových voleb

Celorepublikový výbor hnutí ANO na svém jednání minulý týden schválil kandidátní listiny k nadcházej…