Hnutí ANO pro Královéhradecký kraj: odcházíme do opozice se vztyčenou hlavou

16.10.2016 15:11

Hradec Králové Hnutí ANO pro Královéhradecký kraj vnímá odchod do opozice v souvislosti s podpisem memoranda o spolupráci ČSSD, ODS, TOP 09, Koalice pro Královéhradecký kraj a Starostů a Východočechů jako nejlepší řešení.

Hnutí ANO pro Královéhradecký kraj: odcházíme do opozice se vztyčenou hlavou
Foto: anobudelip.cz
Popisek: ANO

„Nechceme a nebudeme se účastnit hry o rozdělení moci, která nerespektuje vůli voličů po změně ve vedení kraje. Odcházíme do opozice se vztyčenou hlavou a odhodláním,“ řekla lídryně Hnutí ANO v krajských volbách Klára Dostálová.

Hnutí ANO vyvinulo maximální úsilí ke vzniku silné koalice. Ani intenzivní jednání a nabídka postu hejtmana nevedla k naplnění vůle voličů. „Budeme bedlivě sledovat, jak toto pravolevicové uskupení bude rozvíjet a stabilizovat náš kraj,“ řekla v reakci na podpis memoranda o spolupráci pětikoalice Klára Dostálová.

Hnutí ANO zvítězilo v krajských volbách v Královéhradeckém kraji největším rozdílem v zemi. Získalo více jak dvojnásobek zastupitelských mandátů než doposud vládnoucí ČSSD. „To, že dohoda o vzniku nové koalice byla předjednána před volbami potvrzuje, že je cosi shnilého v Královéhradeckých politických vodách. Je to přesně to, co jsem dělat nechtěla a dělat nebudu. Politikařit, intrikovat a nerespektovat voliče. Je to podraz na lidi, kteří k volbám přišli a jasně řekli, žechtějí změnu ve vedení kraje. Je to silný signál pro voliče,“ říká Klára Dostálová.

Hnutí ANO prohlašuje, že přes nekorektní postup nově vzniklé koalice, bude konstruktivní opozicí. Zároveň ale vyjadřuje obavy o funkčnost nové koalice, která je ve skutečnosti tvořena ne 5, ale celkem 7 subjekty. Hnutí ANO jde o rozvoj kraje. V zastupitelstvu bude důrazně prosazovat svůj volební program, kterému dali voliči důvěru. „Královéhradecký kraj rozhodně nečeká rozvoj a stabilita a už vůbec ne levicí deklarované jistoty a pravicí deklarovaný generální úklid. Nic z toho nepřijde,“ uzavírá Klára Dostálová.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

To máte podloženo čím?

,,Firmy u nás stále poptávají násobně více lidí než chtějí propustit a to plánují i do budoucna." Podle všeho totiž fimy krachují nebo sou činnost přesouvají jinam, kde mají lepší podmínky - třeba v Německu, kde je levnjěší energie.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Blaha (ODS): Zrušením ušetříme téměř devatenáct milionů ročně

17:28 Blaha (ODS): Zrušením ušetříme téměř devatenáct milionů ročně

Velký technický průkaz na vozidla už s největší pravděpodobností nebudou od roku 2024 příslušné úřad…