Hodek (ČSSD): Problém bezdomovectví je rozsáhlý. Osudy těchto lidí přimějí společnost k zamyšlení

17.12.2016 10:59 | Zprávy
autor: PV

Filmový dokument má přiblížit život a osudy pražských bezdomovců.

Hodek (ČSSD): Problém bezdomovectví je rozsáhlý. Osudy těchto lidí přimějí společnost k zamyšlení
Foto: Ladislav Carda
Popisek: radní Daniel Hodek (ČSSD)

Snímek SPI SLADCE vznikl v rámci celopražské kampaně „Ulice není moje volba“, kterou na podporu lidí bez domova pořádá Centrum sociálních služeb Praha ve spolupráci s hlavním městem Prahou. Premiéra dokumentu se uskutečnila 14. prosince 2016 v kině MAT.

„Problematika bezdomovectví je velmi rozsáhlá a, přestože Praha při jejím řešení vytvořila rozsáhlou síť pomoci, je obtížné a velmi zdlouhavé navracet ve větší míře klienty z tohoto prostředí zpět do normální společnosti. Právě vzniklý dokument by měl životní osudy těchto lidí přiblížit a ukázat, jaké důvody a strasti zapříčiňují, že lidé přijdou o střechu nad hlavou. Věřím, že tyto osudy lidí společnost přimějí k většímu zamyšlení a tolerantnosti k pražským bezdomovcům,“ řekl radní pro sociální oblast Daniel Hodek.

Vzhledem k závažnosti tématu, jakým bezdomovectví beze sporu je, se Centrum sociálních služeb Praha (CSSP) rozhodlo oslovit Českou televizi a nabídnout jí spolupráci na dokumentárním filmu, který by se hlouběji věnoval problematice lidí bez domova.

„V životních příbězích lidí bez domova často hraje roli úmrtí partnerů, rozvod nebo práce ve firmě, která neplatí. Někteří se dostali na ulici v Praze tak, že nejdříve odjeli pracovat do zahraničí, kde ale slíbené místo nedostali. Chceme, aby se lidé dozvěděli, jak je možné a snadné dostat se na ulici a jak je naopak těžké dostat se zase zpátky do společnosti,“ uvedl ředitel CSSP Tomáš Ján.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

22:33 Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke vztahům mezi Strakovkou a Hradem.