Hodek (ČSSD): Projekt dětských skupin je alternativou mateřských škol

27.09.2018 12:07 | Zprávy
autor: PV

Právě před rokem byl zahájen provoz Dětské skupiny Bona, zařízení alternativní péče s celodenním provozem zaměřené na mimoškolní výchovu a vzdělávání. Projekt vznikl ve spolupráci hlavního města Prahy s Centrem sociálních služeb Praha (CSSP), které je zároveň jeho provozovatelem.

Hodek (ČSSD): Projekt dětských skupin je alternativou mateřských škol
Foto: Ladislav Carda
Popisek: radní Daniel Hodek (ČSSD)

Dětská skupina BONA poskytuje služby nerodičovské předškolní péče pro děti od 2 do 6 let s maximální kapacitou 12 dětí. Většina malých návštěvníků si toto zařízení oblíbila i kvůli přívětivé rodinné atmosféře a starostlivému týmu, který dětem zajišťuje každodenní program s řádnou péči zaměřenou na jejich rozvoj osobnosti.

„Těší mě, že se nám podařilo prosadit a podpořit zřízení této dětské skupiny. Uvědomujeme si, že v České republice a tedy i v Praze je v současné době nedostatek dětských předškolních zařízení. Vznik dětské skupiny Bona je reakcí na neutěšený stav zejména rodičů, kteří se chtějí vrátit po rodičovské dovolené do zaměstnání a nemají kam umístit své děti. Jsem přesvědčený, že projekt dětských skupin je určitou alternativou mateřských škol a do budoucna se může stát řešením problémů mladých rodin a po ročním fungování nás ve správnosti našeho rozhodnutí utvrzuje i zájem o tuto službu,“ uvedl k ročnímu provozu zařízení radní hl. m. Prahy pro sociální oblast Daniel Hodek.

„Prvotní myšlenkou a smyslem realizace projektu bylo rozšířit nabídku poskytovaných služeb CSSP rodičům dětí z různého sociálního prostředí v pomoci při návratu na trh práce na území hl. m. Prahy,“ připomněl Tomáš Ján, ředitel CSSP.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dvořák (STAN): Stát potřebuje úřednickou hlavu. Proč rušit něco, co funguje?

22:33 Dvořák (STAN): Stát potřebuje úřednickou hlavu. Proč rušit něco, co funguje?

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 26. června 2026 k návrhu části koaličních poslanců na vydán…