Hofrajter (ČSSD): ČSSD a nedůvěrná důvěra

22.11.2018 6:34

Sociální demokraté v posledních dnech dělají jedno politické salto za druhým. Aby ne. Sami vlastně nevědí, co mají dělat. Podpořit vládu podezřelého Andreje Babiše a udržet se tak u moci s tím, že budou mít vliv na prosazování vlastního programu, a n

Hofrajter (ČSSD): ČSSD a nedůvěrná důvěra
Foto: Hans Štembera
Popisek: ČSSD, ilustrační foto
reklama

Úlitba bohům. Tak by se mohlo nazvat rozhodnutí vedení ČSSD opustit sál před hlasováním o důvěře vládě Andreje Babiše. Inu, z jistého pohledu rozhodnutí moudré. Předseda Hamáček se tak snaží udržet si vlídnou tvář na všechny strany. A nebo spíše nevidí východisko. Z jedné strany je tlačen k tomu, aby vládu veřejně (hlasováním) podpořil. Bylo by to logické, vždyť v této vládě sedí soc. dem. ministři. Tím by tak „uklidnil“ tu část elektorátu, který chce vládu zachovat. Jenomže druhá varianta, která připadala v úvahu, tedy hlasovat pro vyslovení nedůvěry vládě zase mohla přinést hlasy pro soc. dem. od jejich bývalých voličů, kteří ji nejvíce kritizují za vstup do vlády se současným premiérem. Z bláta do louže.

Ono asi nejlepší řešení sice ze strany ČSSD zaznělo, ale mezi ostatními komentáři trochu zaniklo. ČSSD by si měla stát za rozpuštěním sněmovny a nových volbách. A měla vsadit vše. A že by spadla pod pěti procentní hranici a do sněmovny by se nedostala? Inu, a co? Dostala by čas na regeneraci, jak o ní v minulosti mluvila. Konečně by strana dokázala, že jejím členům nejde o to, zůstat za každou cenu ve vládních postech. Návrat by trval dlouho. Čtyři ne-li osm let. Ale po té době by se sociální demokracie zcela určitě vrátila silnější a zejména čitelnější.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Půta: Příjmy u obcí budou nižší o 1 100 korun na jednoho obyvatele

7:33 Hejtman Půta: Příjmy u obcí budou nižší o 1 100 korun na jednoho obyvatele

Komentář na facebookovém profilu k dopadům kompenzačního bonusu