Hojda (KSČM): Změna vnímání jaderné energetiky je dobrý signál

18.04.2016 4:31 | Zprávy
autor: PV

Obyvatelé obce Slavěnice vyjádřili v referendu podporu dostavbě dalších bloků jaderné elektrárny Dukovany. Z jejich postoje vyplývá změna vnímání jaderné energetiky.

Hojda (KSČM): Změna vnímání jaderné energetiky je dobrý signál
Foto: KSČM
Popisek: Pavel Hojda

Je potěšitelné, že lidé pochopili význam jaderné energetiky, která je k životnímu prostředí často šetrnější, než neuvážené masivní uplatňování obnovitelných zdrojů bez znalosti souvislostí a důsledků, včetně ekonomických.

Provoz v Dukovanech pomáhá zkvalitňování života v obci formou finanční podpory v podobě příspěvků a další pomoci. Dočasně zhoršené podmínky po dobu dostavby bloků jaderné elektrárny by měly být kompenzovány ve zvýšené míře.

Zatímco ve výrobě jaderné energie už obce v okolí v dukovanské elektrárny nevidí zásadní problém, dosud odmítají myšlenku zřízení trvalého úložiště radioaktivního odpadu. Stejně odmítavě se k otázce staví i další obce ve vytipovaných lokalitách. Podle mého názoru se jádro problému skrývá v nedostatečné komunikaci vlády s občany a obcemi. Je zcela zřejmé, že se právě pro neschopnost přednést přesvědčivé argumenty nedaří zajistit souhlas s umístěním úložiště jaderného odpadu a tím i jeho budoucí další energetické využití.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

PURL

Tvrdíte, že jste proti našemu zapojení, a že jste o tom nevěděli, ale váš ministr Zůna tvrdí, že o všem věděl, tak jak to vysvětlíte? A můžete mi sdělit, co jste v otázce obrany a bezpečnosti splnili z vašich předvolebních slibů? Za mě nic, spíš úplně naopak.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Adamec (ODS): Další pokus o stavební zákon

22:34 Adamec (ODS): Další pokus o stavební zákon

Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny 10. července 2026 k návrhu poslanců vládní koalice na vydán…