Holásek (BPP): Bezplatná právní poradna pro občany a obce na zámku v Dobřichovicích

22.07.2016 22:23

Jan Holásek, nezávislý kandidát do Senátu PČR s podporou politického hnutí Nezávislí a politických stran KDU-ČSL, Strany Zelených a České Pirátské strany pro volební obvod 16 Beroun, prosazuje heslo „Dělat věci (s)právně“. A v jeho duchu slavnostně otevřel na zámku v Dobřichovicích bezplatnou právní poradnu pro občany a obce.

Holásek (BPP): Bezplatná právní poradna pro občany a obce na zámku v Dobřichovicích
Foto: janholasek.cz
Popisek: Jan Holásek

Jan Holásek vysvětluje záměr projektu: „Bezplatná právní poradna pro občany a obce není advokátní kanceláří. Je to moje cesta jak přiblížit lidem právo v každodenním životě a zkrátka dělat věci (s)právně. Jako dlouholetý právník, občan Dobřichovic a milovník Berounky chci předat své zkušenosti tam, kde je potřeba. A především pak radit, jak se v problému zorientovat, jak ho nejlépe vyřešit, anebo například kde získat potřebné kontakty. Poradna není samozřejmě omezena jen pro Dobřichovice, ale pro každého z širokého okolí regionu.“

Součástí slavnostního spuštění bezplatných právních konzultací bylo i promítání filmu Causa Králík s nezapomenutelným Milošem Kopeckým v roli známého pražského advokáta, který se odstěhuje z Prahy na venkov. Tento film, jehož scénář napsal Jaroslav Dietl se bude promítat v rámci letního kina na vybraných místech regionu.

Manželka scénáristy, paní Magdaléna Dietlová, řekla: „Potěšilo mě – a stejně tak i mého zesnulého muže by to určitě také potěšilo, že po tolika letech si tento film vybere mladý, ale přitom zkušený právník. Snímek je i o slušném člověku, a pan Holásek pro mě slušným člověkem je. Líbí se mi projekt bezplatné právní poradny, lidský přístup. Fandím i jeho zápalu jít správnou cestou práva.“

Bezplatnou právní poradnu pro občany a obce najdete ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rozvoral (SPD): Chceme, aby měli senioři garantovaný minimální starobní důchod

12:18 Rozvoral (SPD): Chceme, aby měli senioři garantovaný minimální starobní důchod

Proto jsme také podali do Poslanecké sněmovny návrh novely zákona o důchodovém pojištění, který čeká…