Holzknechtová (ČSSD): Šanci na práci mají i lidé z vyloučených lokalit

30.09.2014 9:13 | Zprávy
autor: ČSSD

V Ústeckém kraji žije v sociálně vyloučených lokalitách 20 tisíc lidí. Ne všichni nechtějí pracovat. Pro některé z nich, například z litvínovského Janova, nabízí pomoc při hledání práce speciální projekt.

Holzknechtová (ČSSD): Šanci na práci mají i lidé z vyloučených lokalit
Foto: Hans Štembera
Popisek: ČSSD, ilustrační foto

V Ústeckém kraji žije v sociálně vyloučených lokalitách více než dvacet tisíc obyvatel. S vysokou nezaměstnaností se potýká i litvínovský Janov, pro který má ve svém volebním programu řešení ČSSD Litvínov v rámci projektu „Sociálně vyloučené lokality Ústeckého kraje“. 
  Lidé z Janova se stejně jako v jiných sociálně vyloučených lokalitách ve většině případů potýkají s řadou problémů, počínaje vlastní zadlužeností, která brání přijmout legální zaměstnání z obavy před exekucí, a nedostatečnou kvalifikací konče. Ne všichni z nich pracovat odmítají, mnozí zkrátka nezvládají splnit základní požadavky, které na člověka zaměstnání klade.

  Řeč je o lidech s maximálně základním vzděláním, pro které je třeba neřešitelným problémem vyřídit si formality spojené se zaměstnáním. Projekt Úřadu práce, Agentury pro sociální začleňování, místní samosprávy a neziskových organizací je svými aktivitami navržen tak, aby poskytl těmto lidem při překonávání takových obtíží pomoc. Včetně rekvalifikací, nebo doprovodů na pracovní pohovory a zprostředkování podporovaného zaměstnání s využitím pracovní asistence ještě po dobu několika prvních týdnů na novém pracovišti.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Aleš Juchelka byl položen dotaz

dotace bydlení

Pane Juchelko, nebylo by jednodušší místo zřízení "Kobry" zrušit dotace na bydlení, které jsou nejvíce zneužívány? Dále nechápu, že zřízení kontrolního orgánu vám bude trvat 3 roky... Sue

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Třetina (TOP 09): Dostavba Dukovan znamená obrovskou zátěž

23:08 Třetina (TOP 09): Dostavba Dukovan znamená obrovskou zátěž

Projev na 26. schůzi Senátu 17. června 2026 k akčnímu plánu řešení dopadů dostavby Jaderné elektrárn…