Někdy se do projevů spontánní radosti vítězů a sympatizantů Brexitu promítaly směrem k poraženým i prvky škodolibosti prezentované vyjadřováním se ve smyslu, že Brusel konečně dostal pořádnou lekci za to, že dusí přebujelou byrokracií suverenitu a svobodu samotných členských zemí.
Všechny světové agentury glosy a komentáře velkých i méně významných politiků. Libra se záhy okamžitě propadá, premiér David Cameron oznamuje podzimní odstoupení a jeho názorový protivník a kamarád Boris Johnson naopak slaví. Skotové však začínají nahlas diskutovat o exitu z UK a mnozí roztrpčení Angličané sbírají podpisy pod peticí požadující vypsání nového referenda. Nejeden evropský, zejména nacionalisticky založený politik se nechává slyšet, že nastává čas postupné decentralizace soustátí svázaného bruselskými otěžemi. Proevropsky orientovaným politikům a občanům je však smutno, litují odchodu Británie, která po dobu mnoha desítek let (43 roků) byla významným tvůrcem a garantem evropského integračního procesu. Do smutných tónů Beethovenovy Ódy na radost jsou od Východu slyšet stále sílící akordy rozjuchaných garmošek a balalajek…

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV