Horálek (ČSSD): Jan Svěrák, režisér pouliční nenávisti?

15.09.2014 22:46 | Zprávy
autor: ČSSD

Otevřený dopis režisérovi Janu Svěrákovi

Horálek (ČSSD): Jan Svěrák, režisér pouliční nenávisti?
Foto: Archiv Petra Horálka
Popisek: Petr Horálek

Pane Jane Svěráku,

v sobotu 13. 9. 2014 jsem navštívil festival Braník sobě, který má v této části Prahy 4 již tradici. Většina lidí – včetně mě – to bere jako zajímavou přehlídku domácích jídel a nápojů, divadelních a pěveckých vystoupení, zábavných atrakcí pro děti i dospělé a jako příležitost posedět a pohovořit se starými i novými přáteli – prostě happening. Vzhledem k tomu, že se akce konala přesně čtyři týdny před komunálními volbami, získala také politickou dimenzi.

Děti, pojďte si bouchnout do politika

Součástí festivalu byl stánek zdejších novin Branický budík. Jeho hlavní náplní byla „střelnice“ s fotografiemi politiků. Nestřílelo se tu puškou, jenom házelo míčkem. Když se někdo trefil do fotografie, rozsvítila se světla a všem politikům červeně zářily oči jako upírům. Nacházela se tam i moje podobizna s popiskem: Petr Horálek, ČSSD. V dolní části „střelnice“ pak byl namalovaný Ondřej Palounek, podnikatel a bývalý místopředseda ODS na Praze 4. Doprovodné nápisy vysvětlovaly, že podnikatel fakticky ovládá radnici přes vyobrazené politiky, kterým bylo vytýkáno toto: podpora developera při projektu Obytný soubor Braník, snaha vyhnat konzervatoř Duncan centre z Braníku, snaha zavřít ZŠ Školní a (podle názoru novin) nevýhodná nájemní smlouva Dominikánského dvora. Atrakce byla primárně určená pro děti – nebo aspoň během mého pobytu organizátoři stánku nabízeli míčky hlavně kolemjdoucím dětem.

Vzhledem k tomu, že jste pane Svěráku byl mezi  organizátory festivalu, do Branického budíku přispíváte a že jste u stánku se „střelnicí“ stál a s úsměvem ho schvaloval, obracím se na vás s požadavkem na vysvětlení. Neupírám vám politický názor, ani umělecké výkony ve filmové branži. (Ačkoli nejsem váš fanoušek, nemohu popřít, že jste nemalým dílem přispěl k rozvoji české kinematografie.) Když mě osobně ale někdo napadne, mám ve zvyku se bránit.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Blaha (ODS): Strážnice patří verbířům, ne politikům

19:11 Blaha (ODS): Strážnice patří verbířům, ne politikům

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k návštěvě dvou ministrů ze strany Motoristů na folkl…