Hradec Králové: Město vyzkouší elektromobily

16.07.2019 20:32

V souvislosti s připravovanou obměnou vozového parku se vedení hradecké radnice rozhodlo prověřit zařazení vozidel s alternativními pohony do své flotily. Jejich případnému pořízení bude z důvodů objektivního posouzení nejprve přecházet půlroční nájem. Za šestiměsíční období je cena nájemného dvou elektromobilů 60 tisíc korun bez DPH. Využívat je město začne od září.

Hradec Králové: Město vyzkouší elektromobily
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Pohled na historické náměstí v Hradci Králové

Vedení města dostalo cenové nabídky od dvou společností. „Z pohledu délky nájmu byla nabídka společnosti innogy výhodnější, cenově byla srovnatelná s druhou nabídkou. K dispozici budou zaměstnancům magistrátu elektrovozidla nižší střední třídy na půl roku, využívat se začnou od září z toho důvodu, aby byl vyzkoušen letní i zimní provoz. Jedno vozidlo bude k dispozici celému magistrátu, druhé je v plánu přidělit živnostenskému úřadu, který je v terénu nejčastěji. Půl roku by měla být dostatečná doba k posouzení, jak efektivní dané elektromobily jsou,“ sdělila tajemnice Magistrátu města Hradec Králové Markéta Bartušová.

V současné době disponuje magistrát města 18 vozidly, jejichž průměrné stáří je 12 let. Vozový park je v provozuschopném stavu, ale s ohledem na jeho stáří je nutné připravit plán obměny pro následující období. V minulosti došlo pouze k obměnám jednotlivých vozidel, kdy za poslední čtyři roky byla pořízena tři vozidla.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zdechovský (KDU-ČSL): Realita, ze které mrazí

13:49 Zdechovský (KDU-ČSL): Realita, ze které mrazí

Komentář na facebookovém profilu k videu, zveřejněnému na internetu