Hradecký (Svobodní): Nechme na pozůstalých, jak se rozloučí se svými blízkými

16.12.2017 16:02 | Zprávy

Velký rozruch vzbudilo rozhodnutí libereckých radních o převzetí pohřební služby pod správu města.

Hradecký (Svobodní): Nechme na pozůstalých, jak se rozloučí se svými blízkými
Foto: Svobodní
Popisek: Svobodní, logo.

Vysvětlují to tím, že chtějí zajistit lidem levnější pohřby a motivovat lidi, aby volili klasický pohřeb s obřadem. V Liberci ročně umírá zhruba 1000 lidí, přičemž obřadů se koná něco mezi 200 až 300.

Podle mého názoru je jakékoliv zvýhodňování klasických pohřbů z rozpočtu města nespravdedlivé a nemorální vůči těm pozůstalým, kteří se se svými blízkými rozloučí v rodinném kruhu a urnu s popelem si ponechají doma, nebo popel rozptýlí na zahradě, kde na památku zasadí strom. Klasické obřady totiž bývají velmi často festivalem pokrytectví a neupřímnosti, kdy se pozůstalí sejdou jen z povinnosti, aby je ten druhý nepomluvil.

Chtěl bych pány radní upozornit, že už za první republiky bylo pohřebnictví typickou rodinnou živností a ani dnes ho nikde neprovozuje město. Radní by se měli spíše zaměřit na technický stav dopravní infrastruktury a nestrkat nos do věcí, které jim nepřísluší. Například v Praze se tak dlouho zabývali záležitostí jako je Airbnb, až jim spadla lávka do Vltavy.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Kalousek

Dobrý den, vy na jednu stranu děkujete Kalouskovi, že stranu vybudoval, ale na druhou stranu ho odmítáte dát na kandidátku. Není to od vás tak trochu pokrytecké a neuctivé vůči němu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Chmelík (TOP 09): Nová energetika – hurá, není co slavit

12:11 Chmelík (TOP 09): Nová energetika – hurá, není co slavit

V současné době je sdílení energie takové moderní a často zmiňované téma. Všichni se rozplývají nad …