Hrnčíř (SPD): Kaddáfí dobře věděl, co znamená masová imigrace pro Evropu

29.06.2018 22:41

Když v roce 2010 tehdejší libyjský vůdce Muammar Kaddáfí varoval EU před masivním přílivem muslimů z Afriky, pokud se nebude finančně podílet na ochraně afrického pobřeží, dočkal se od evropských vůdců jen slov pohrdání a označení za vyděrače.

Hrnčíř (SPD): Kaddáfí dobře věděl, co znamená masová imigrace pro Evropu
Foto: Archiv J. Hrnčíř
Popisek: Poslanec SPD Jan Hrnčíř
reklama

Dnes už snad každý ví, že nemluvil do větru, neboť Libye v té době zastavovala tisícovky přistěhovalců u svých hranic a nepouštěla je k italským břehům.

V současnosti se Libye zmítá v chaosu, který způsobila válečná koalice USA, Francie a Velké Británie, protože svým vojenským angažmá, pomohla dlouholetého vůdce Muammara Kaddáfího svrhnout a zavraždit. Tím celé angažmá Západu skončilo a do této doby nebyla tato severoafrická země schopna vybudovat národní armádu a efektivní státní instituce. Nyní v zemi dominují bývalé povstalecké brigády, které neuznávají žádnou vládu a hlavně se nechtějí podělit o své ropné bohatství.
Země má dvě soupeřící vlády a parlamenty v Tripolisu a Tobruku. Fakticky nevládne žádná z nich.
Tři hlavní města země, Tripolis, Benghází a Misrata, jsou z velké části řízeny islamistickými milicemi. Tato země je svoji blízkostí k Evropě a panujícím bezvládím, jako stvořena pro masivní migraci do Evropy. Právě ta je pro nás stále velikou hrozbou, neboť ilegální imigranti z afrických a převážně muslimských zemí, zaplavují starý kontinent každý týden po tisících. Mezi těmito imigranty se snadno skryjí náboženští fanatici se zkušenostmi z nekonečných afrických válek.

Ilegální migrace má jediné řešení, zastavit imigranty ještě v Africe a nedovolit pašerákům a neziskovkám jejich přepravu po moři do Evropy. Normal 0 21 false false false CS X-NONE X-NONE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti: OSN přehodnotila přístup ke konopí, cesta k racionální regulaci ale bude ještě dlouhá

22:48 Piráti: OSN přehodnotila přístup ke konopí, cesta k racionální regulaci ale bude ještě dlouhá

Komise OSN pro omamné látky středečním hlasováním schválila odstranění konopí ze Seznamu IV Jednotné…