Hudec (SZ): Chytračení jako národní sport?

17.05.2015 15:24 | Zprávy
autor: PV

Nejen v tom výkupu kovů se ve vlastech českých chytračí. Vždyť třeba svého času tak populární hře na „osobu blízkou“ se s vášní hodnou lepší věci věnovali i tací z motoristických přestupníků, pro které jinak blízkými nebyli ani jejich nejbližší.

Hudec (SZ): Chytračení jako národní sport?
Foto: Archiv MH
Popisek: Miroslav Hudec

A zdaleka se k tomu chytračení neuchylují jen ti, kdo si třeba ani příliš neuvědomují, na jak tenkém právním ledě se leckdy pohybují, a že když se prokáže, že si vymýšleli, může to být dražší než třeba pokuta za překročení povolené rychlosti. Připomínám v téhle souvislosti výrok obhájkyně opilce, který loni na pražském Smíchově autem srazil a zabil dívku čekající na autobusové zastávce – prý si za smrt může částečně sama, protože včas neuskočila! Ten navíc ukazuje, že někdy spíše úsměvné české chytračení může nabýt i podob, při nichž úsměv na rtech stoprocentně zamrzne.

A také nejde o žádný nový jev, který bychom mohli připsat například nynější větší svobodě. Tomu, že některým se z ní příliš zatočila hlava a pletou si ji s anarchií, domnívají se, že svoboda je i svobodou od jakýchkoli pravidel, svobodou od běžných morálních zásad. Vzpomínám si, jak za mnou kdysi dávno přišel kolega ze zaměstnání, a jestli bych mu prý nepodepsal, že jsem odpracoval ani už nevím kolik desítek hodin na stavbě jeho rodinného domku. Na můj nechápavý pohled reagoval: „Ale to je přece jen JAKO!“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Svárovská (Piráti): Normalizace jako v osmdesátých letech

19:02 Svárovská (Piráti): Normalizace jako v osmdesátých letech

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…