Huneš (KDU-ČSL): Otevřený dopis nově zvoleným zastupitelům za KDU-ČSL

12.10.2016 16:55

Milí zvolení jihočeští klucí a děvče, krajské volby jsou za námi. Myslím, že nemá příliš velkého smyslu mudrlovat, zda-li je náš volební úspěch úspěchem či nikoli, zda mohl být takový či jinaký, proč není zastupitelem tamten na rozdíl od támletoho, co by bylo jinak kdyby...

Huneš (KDU-ČSL): Otevřený dopis nově zvoleným zastupitelům za KDU-ČSL
Foto: hunes.cz
Popisek: Robert Huneš

Zkrátka Vám byl svěřen mandát, se kterým naložte co nejzodpovědněji. Přemýšlel jsem, co Vám popřát. I vzpomněl jsem si na Jana Wericha, ten to řekl za mne a lépe: Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a ne to, co není. Jak tomu v mnohých případech je. Zkrátka jsem chtěl říci, abyste si zachovali chladnou hlavu a měli ji otevřenou. Abyste hledali moudrost a hleděli k příštím generacím, nikoli jen k příštím volbám. Abyste pamatovali, kdo a proč Vám tuto příležitost svěřil. Abyste byli pevní a vytrvalí v hájení a prosazování opravdových hodnot. Půjde-li o ně, neustupte ani o píď! Abyste nikdy ani na chvilku nezaváhali nad svou neúplatností, byť přijdou chvíle, jež Vás budou zviklávat. Aby Vám však ve chvílích, kdy půjde o slabé, změklo srdce, neboť komu nikoli, tomu nakonec změkne mozek... Abyste nebědovali nad tím, že řadu „přátel“ nyní ztratíte a nenechali se ošálit tím, když řadu jiných „přátel“ nyní získáte.

Není z mé hlavy, avšak srdce mé se rádo přidává, doporučení starého indiánského přísloví: Vezmi si poučení od stromu. Ten snáší žár slunce, aby ostatním přinášel svěží stín. Tak přinášejte. Neste ovoce, které rez nesežere, hniloba nerozloží a tma nepohltí.

Zkrátka Vám přeji, aby vás všechny Pánbu při zdravém rozumu zachovati ráčil, abyste vydali dobré ovoce, abychom mohli být na Vás být hrdi. I vy sami na sebe - sub speciae aeternitatis.

To je přání a povzbuzení ode mne, vašeho volebního bráchy!

Váš Robert Huneš

PhDr. Mgr. Robert Huneš

  • KDU-ČSL
  • Ředitel hospice v Prachaticích
  • krajský zastupitel

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Mgr. Martin Kupka byl položen dotaz

navýšení dálniční známky

Uvažujete o tom, že by cena každý rok rostla. O kolik? A porostou také lidem každoročně platy? Třeba teď jsou reálné mzdy na minimum.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kolaja (Piráti): Konec nelegálních krátkodobých pronájmů

8:36 Kolaja (Piráti): Konec nelegálních krátkodobých pronájmů

Komentář na facebookovém profilu k návrhu legislativy, která má za zvýšit transparentnost trhu s krá…