Janeček (ČSSD): Rychnovská nemocnice má perspektivní budoucnost

27. 2. 2015 11:02

Milionové investice, významné postavení v síti krajského zdravotnictví a nepřehlédnutelný význam pro Rychnovsko jako průmyslové centrum kraje – to vše hovoří pro perspektivní budoucnost rychnovské nemocnice.

Janeček (ČSSD): Rychnovská nemocnice má perspektivní budoucnost
Foto: Archiv KJ
Popisek: Karel Janeček, ČSSD

V rychnovské nemocnici nedávno prošla rozsáhlou rekonstrukcí lůžková část ortopedie a chirurgie. Náklady na úpravy, které přinesou větší komfort pacientům i zdravotnickému personálu, se pohybovaly kolem 25 milionů korun.

Tato investice se nepochybně vyplatí. Pomůže samozřejmě lidem a navíc vylepší infrastrukturu regionu, který je dlouhodobě průmyslovým „tygrem“ Královéhradeckého kraje. Je skvělé, že Rychnovsko patří k oblastem s nejnižší nezaměstnaností. Jsem rád, že se mu daří a podílí se z velké části na růstu ekonomiky našeho regionu i České republiky.

Rychnovsko, kde sídlí obrovská a rozvíjející se automobilka, zkrátka musí mít svou nemocnici. Potřebuje ji. A kraj jako její zřizovatel si to velmi dobře uvědomuje. Proto se nezdráhá investovat do jejích stavebních úprav i vybavení.

Vždyť nemocnice v Rychnově nad Kněžnou nabízí svým pacientům zhruba tři stovky lůžek a zaměstnává kolem 450 lidí. Spádová oblast rychnovské nemocnice je pak až 90 tisíc lidí.

Má tak obrovský význam pro svůj region a mě těší, že se daří vylepšovat služby, které poskytuje pacientům. Dostupnost zdravotní péče a její kvalita bude pro vedení Královéhradeckého kraje vždy prioritou číslo jedna.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Karel Janeček - profil

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Valenta: Mám pocit, že „svoboda“ dnes znamená něco jiného než před lety

7:32 Senátor Valenta: Mám pocit, že „svoboda“ dnes znamená něco jiného než před lety

Komentář na facebookovém profilu k výročí 17. listopadu