Janeček (O.K.strana): Dokud herny existují, nemusí vás zajímat, ale...

02.07.2014 6:34 | Zprávy

Jednou před 5000 lety kdosi hodil kostkou….Stal se z toho už takový pražský kolorit. Když má parta místní aktivistů tu v jedné, tu v druhé části Prahy pocit, že už o sobě nedala dostatečně dlouho vědět a že bez jejich rýpání to není ta pravá havlovská občanská společnost, začne bojovat o místní referendum.

Janeček (O.K.strana): Dokud herny existují, nemusí vás zajímat, ale...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda O.K. strany Jiří Janeček

Je celkem jedno, o co v něm má jít – důležité přece je, že občané budou moci přímo projevit svůj názor. A ona partička samozvaných aktivistů se zase náležitě předvede jako ti jediní praví zastánci skutečné demokracie.

V poslední době se záminkou pro konání místních referend stal problém, který obyčejným lidem dělá „mimořádně velké starosti“. Ne, netýká se třeba zdravotnictví, nejde ani o problémy s dopravou či nedostatek bytů a míst ve školkách. Jde o něco mnohem důležitějšího – o to, zda se mají v jednotlivých místních částech zakázat herny s automaty. A když už, tak samozřejmě s nulovou tolerancí. Nulová tolerance je ideálním podhoubím pro mafii, která okamžitě vyplní díru na trhu. Otázka zní, kdo a proč a z jakého důvodu se snaží zlikvidovat legální herny, které jsou pod dozorem státu a platí se z nich daně.

Že nechápete, jak se právě vás existence či naopak zrušení heren týká? To ale přece není vůbec důležité, bojovníci za občanskou společnost mají své téma. A některé politické strany – například lidovci, kteří se v mimořádných volbách vrátili z parlamentního hrobu přímo do vlády – se na tom ochotně přiživují a snaží se ze zákazu heren vytřískat politický kapitál.

Normální člověk by mohl mít snadno chuť přejít celý uměle vyvolaný problém s hernami poklepáním na čelo a zabývat se raději násobně důležitějšími věcmi. Ostatně, když se někde referendum k takové věci koná, skončí prakticky vždy tak, že ho naprostá většina lidí ignoruje.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hřib (Piráti): Lidem v okolí Babiše už je líp

13:02 Hřib (Piráti): Lidem v okolí Babiše už je líp

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 25. června 2026 k vládě Andreje Babiše.