Janeček (ODS): Rychlokvašky jsou dobré okurky, ale špatní politici

25.08.2013 16:25 | Zprávy

Jak by asi dopadla ve volbách strana, která by při sestavování kandidátek vydala oficiální prohlášení zhruba v následujícím znění: Jsme strana, která nemá dost vlastních kvalitních lidí. Lídry jsme se proto rozhodli posbírat klidně na ulici. Důležitá je pro nás jen a pouze jejich domnělá popularita. Je nám úplně jedno, jestli jsou členy naší strany deset let, měsíc, nebo třeba vůbec. Je nám jedno i to, že za nimi není vidět žádná politická práce a jejich názory nezná pořádně nejen nikdo z voličů, ale vlastně ani my sami. Hlavní je, aby od vás - voličů vytahali co nejvíc hlasů.

Janeček (ODS): Rychlokvašky jsou dobré okurky, ale špatní politici
Foto: ODS
Popisek: Jiří Janeček

Vypadá to, že vedení ODS se rozhodlo reakci veřejnosti na takovéto předvolební přiznání vyzkoušet. To, že na jižní Moravě chtějí straničtí šéfové bez porady s členskou základnou postavit do čela kandidátky exministra školství Petra Fialu, je toho evidentním důkazem. Fiala nikdy neměl s ODS nic společného. Není ani členem strany. A při vší úctě k jeho dřívější akademické činnosti, těžko by si někdo vzpomněl třeba na tři významné věci, které udělal za dobu svého působení na ministerstvu školství. Z jakéhosi nejasného důvodu se ale špičky ODS domnívají, že by mohl fungovat jako mucholapka na voliče. Takže šup s ním na první místo volebního lístku.

Není to ale první případ, kdy se ODS rozhodla hodit za hlavu konzervativní a demokratické vnitrostranické postupy a sáhla při výběru lídrů po líbivém politickém nýmandovi. Pamatujete na poslední komunální volby v Praze? Neznámé politické názory vydávané za sympatickou neokoukanost, naprosto žádné politické zkušenosti vydávané za důkaz čistých rukou, kálení do vlastního hnízda a kritika kolegů z ODS vydávaná za program… Správně, gynekolog Bohuslav Svoboda, který si za následující zahřívání primátorského křesla vysloužil trestní stíhání v souvislosti s aférou Opencard, byl v tomto směru průkopníkem. To, že má teď tato politická rychlokvaška našlápnuto za mříže, by mohlo být jedno, kdyby ovšem neztratil pro ODS jako první primátor v historii pražskou radnici a neznechutil pravicové voliče v metropoli.

ODS se ovšem nepoučila. Znovu hodlá opakovat staré chyby, lákat voliče na nevýrazné nepolitické obličeje a čekat, čeho se od nich v případě jejich zvolení dočká.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: ODS

Mgr. Róbert Šlachta byl položen dotaz

koalice

Jít do voleb s komunisty jste odmítl. Co ale jít s nimi případně do vlády? A šli byste do vlády s SPD a ANO?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mašek (ANO): Zpátky v roce 1948. Zpátky u Gottwalda. S ODS

22:33 Mašek (ANO): Zpátky v roce 1948. Zpátky u Gottwalda. S ODS

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k armádnímu dokumentu „Volby 2025“.