Mé otázky se dotýkají více méně mého vztahu k Islámu a národům a zemím kde Islám žije. Ano žije, neboť každá idea musí být oživována a uváděna v život. To dokáže jen a jen člověk skrze své jednání. A protože akce vytváří vždy reakci, je v extrémním okamžiku nutné nepodléhat emocím, zachovat chladnou hlavu a reagovat dobře. To lze jen s dostatkem informací a s reálným pohledem na situaci. Zvláště pak na někoho, kdo má jiný postoj k životu, jiný názor a zcela jiné jednání než mám já. Základem je snažit se pochopit, neboť nepochopení tvoří zase jen nepochopení. Pokud nevyhodnotím situaci co nejlépe a reaguji zbrkle, vytvářím většinou jen další řetězec reakcí, ve kterých problém narůstá. Pokud to navíc udělám ochromen emocí, strachem a zlobou, vytvořím problém skoro vždy. Vnímám i v tomto okamžiku rozhodnost mnoha lidí, kteří hledají takzvaná „konečná“ řešení, nicméně to se vždy ukázalo jako ten největší omyl a zlo. A tak znát odpovědi na otázky pro mne byla vždy dobrá cesta, jak nacházet adekvátní řešení. Ptám se tedy:
Co je pro současného člověka tak lákavého na Islámu, že stále rekrutuje nové a nové lidi, a to i v křesťanské Evropě a jejím prostředí?
Jaká je vlastně skladba lidí aktivních v islámském extremizmu? Jsou to jen mladí lidé, povětšinou muži, kteří nemají vlastní smysl života?
Jaká je struktura národů kde Islám působí a jaký je poměr obyvatel v těchto zemích k extrémizmu a násilí? Není násilí přisuzované islámu víceméně spojené s určitým prostředím a genetickou vybaveností národů mimo Evropu?
Co a kdo spojuje Islámské prostředí (jednotlivé státy a obyvatele) a prostředí Evropy i zbytku světa?

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tomáš Jarolím