Je za 5 dvanáct. Piráti varují před ohrožením demokracie

23.03.2026 13:09 | Monitoring
autor: PV

Piráti reagují na aktuální politickou situaci a snahu o okleštění demokracie v naší zemi spuštěním kampaně „1155“.

Je za 5 dvanáct. Piráti varují před ohrožením demokracie
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátská vlajka

Ta má mobilizovat veřejnost ke vstupu do politiky a otevřít ji lidem napříč Českem. Impulzem je mimo jiné i víkendové setkání na Letné, kde zazněla výzva k sebereflexi a změně přístupu politických stran.

„Je za 5 dvanáct. Právě teď. Nesmíme si nalhávat, že se nic neděje. Česko se propadá do stále větší deziluze a krize. Na Letné zazněla důležitá výzva Mikuláše Mináře směrem k politickým stranám. My tuhle výzvu slyšíme a bereme ji vážně. Uvědomujeme si, že nestačí ukazovat prstem jen na Andreje Babiše. Odpovědnost neseme všichni. Babiš je zpátky u moci i proto, že minulá vláda prostě zklamala. Nedokázala udělat dost pro zlepšení života lidí ani pro boj s korupcí. Ale pořád máme čas to napravit a Piráti hodlají udělat maximum pro zachování demokracie v této zemi,“ uvedl předseda Pirátů Zdeněk Hřib.

Podle Pirátů současná vláda neřeší klíčové problémy lidí a naopak ohrožuje základní pilíře demokratického státu. Kritizují mimo jiné škrty v oblasti obrany, tlak na média nebo snahy omezovat občanskou společnost. „To, co dnes vidíme, je postupné oslabování demokratických institucí. Jde o únos celého našeho státu. V situaci rostoucí bezpečnostní nejistoty i ekonomických problémů bychom měli stát posilovat, ne rozkládat,“ dodává Hřib.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Pokud Piráti nejsou u lízu ................., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseVierka , 23.03.2026 13:29:41
je vždy ohrožena demokracie ! Dejte jim posty ..... a uvidíte, jak demokracie v Čechii hned rozkvete ! Jako okvětí bílé lílie .

|  9 |  0

Další články z rubriky

Dvořák (STAN): Stát potřebuje úřednickou hlavu. Proč rušit něco, co funguje?

22:33 Dvořák (STAN): Stát potřebuje úřednickou hlavu. Proč rušit něco, co funguje?

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 26. června 2026 k návrhu části koaličních poslanců na vydán…