Jednání o vládě je pro KSČM věc veřejná

28.04.2018 6:36 | Zprávy
autor: PV

Stanovisko KSČM k politické situaci

Jednání o vládě je pro KSČM věc veřejná
Foto: kscm.cz
Popisek: KSČM - logo

Půl roku po volbách snad začala další fáze jednání o vytvoření koaliční vlády České republiky a její podpory zahájením společných jednání ANO, KSČM a ČSSD.

Na třístranném jednání jsme potvrdili jako nadále možnou alternativu jednání s vítězem voleb a snahu prosazení základních programových požadavků pro zlepšení života občanů ČR. Cestu k tomu spatřujeme v úspěšném uzavření smlouvy o toleranci menšinové koaliční vlády Hnutí ANO a ČSSD. Chceme se zodpovědně a aktivně podílet na konzultacích při výběru členů vlády, kteří budou zárukou naplňování programového prohlášení.

KSČM nechce jít cestou nesmyslného stupňování požadavků na obsazení vlády a podmínek získání její důvěry. Prioritou je pro nás program, obhajoba národních a sociálních práv, nikoliv získání osobních mocenských pozic nebo změna postavení jednotlivých politických stran v Poslanecké sněmovně. Základem je pro nás stabilita České republiky a náprava chyb předchozích polistopadových vlád.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Paní ministryně,

Vy se podle všeho snažíte rozvolnit nějaká rozpočtová pravidla. Já se ptám proč? Není to pro nás do budoucna nebezpečné? Nezadlužíte tím další generace? Co by mě také zajímalo, kde přesně a kolik jste dokázala uspořit nebo to plánujete, pravda je, že teď jste ministryně chvíli.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Havlíček: Další spoluhráč v energetickém tažení

19:10 Ministr Havlíček: Další spoluhráč v energetickém tažení

Česko a Itálie posouvají debatu o energetické bezpečnosti Evropy.